Argentyna straciła Copa America! Zapadła ostateczna decyzja

Turniej Copa America miał się rozpocząć 13 czerwca w Argentynie, ale w tym kraju impreza się jednak nie odbędzie. Powód? Argentyna zmaga się z kolejną falą pandemii.

Pierwotnie turniej Copa America miał się rozpocząć rok temu, ale - tak jak Euro 2020 - impreza musiała zostać przełożona o 12 miesięcy ze względu na falę koronawirusa. Później pojawiły się kolejne przeszkody. Z roli współorganizatora wycofała się Kolumbia, ze względu na bardzo napiętą sytuację polityczną w kraju prezydenta Ivan Duque Marqueza.

Zobacz wideo Guardiola znów przechytrzył samego siebie! [LIVE PO FINALE LM]

Teraz odpada także Argentyna. Trudno się dziwić, bo szaleje tam koronawirus. W miniony weekend wprowadzono w tym kraju ścisły lockdown i masę obostrzeń. W ostatnim tygodniu Argentyna odnotowywała 35 tysięcy zakażeń i 500 zgonów dziennie. Z powodu COVID-19 odeszło już niemal 80 tysięcy ludzi. Wirus wciąż się rozprzestrzenia.

Łoś wbiegł na autostradę A1. Tragiczny wypadek po finale Ligi EuropyŁoś wbiegł na autostradę A1. Tragiczny wypadek po finale Ligi Europy

Co ciekawe jeszcze tydzień temu Alberto Fernadnez, prezydent Argentyny, mówił, że Copa America się odbędzie. W niedzielę wieczorem klamka jednak zapadła. Teraz Conmebol analizuje oferty innych państw, które wykazały zainteresowanie organizacją turnieju. Nie wiadomo jednak o jakie państwa chodzi. Wiadomo tylko, że gospodarz zostanie już wkrótce ogłoszony. Wkrótce, bo turniej ma się rozpocząć 13 czerwca.

Trener Robert Rogala z Broni RadomSkandal na meczu 11-latków w Radomiu. ""Pajacu" możesz do mamy powiedzieć"

Jake są grupy i zasady?

W grupie A znalazły się Argentyna, Boliwia, Chile, Paragwaj i Urugwaj; w grupie B: Brazylia, Kolumbia, Ekwador, Peru i Wenezuela. Cztery najlepsze drużyny z każdej grupy awansowałyby do fazy pucharowej, a finał pierwotnie miał zostać rozegrany w kolumbijskiej Barranquilli. Byłby to pierwszy turniej Copa America, którego gospodarzami miały być dwa kraje.

Zinedine Zidane w zeszłym sezonie rzadko mógł liczyć na komfort przy ustalaniu składu.Taktyczny majstersztyk, a zaraz potem wielka wpadka. Co dalej z Zidane'em? Opcji ma niewiele

Katar, gospodarz mundialu 2022 roku, oraz Australia, które miały zagrać jako goście, zdecydowały się w lutym wycofać z powodu pandemii koronawirusa.

W 2019 roku triumfatorem rozgrywek okazała się Brazylia.

Więcej o: