Polak w jedenastce kolejki Serie A!

Reprezentacyjny obrońca Kamil Glik znalazł się w najlepszej jedenastce 29. kolejki Serie A. Polak zagrał bardzo dobry mecz i zdobył gola, ale jego Benevento tylko zremisowało z Parmą 2:2.

Kamil Glik za występ przeciwko Parmie otrzymał świetną notę 7,7. Oprócz niego w jedenastce kolejki na środku obrony znalazł się Federico Ceccherini, zawodnik Hellas Verony. Otrzymał on ocenę 7,6. Polak został również doceniony przez włoskie media. "La Gazzetta dello Sport" napisała, że był najlepszym obrońcą Benevento. "Strzelił bramkę otwierającą mecz, a dodatkowo trzymał Graziano Pelle na dystans przez całe 90 minut. Polak dominował pod każdym względem - tak chwalił Polaka portal Tuttomercatoweb.com.

Jan Bednarek w SouthamptonSouthampton wygrał u siebie po 3 miesiącach! Bednarek mógł zachować się lepiej

Oprócz Glika aż trzech graczy Napoli

Oprócz Kamila Glika w "11" kolejki znalazło się aż trzech zawodników Napoli: Giovanni Di Lorenzo, Lorenzo Insigne i Victor Osimhen. Piotr Zieliński pojawił się na boisku dopiero w 73. minucie, a Napoli pokonało Crotone 4:3.

Kamil Glik trafił do siatki w 24. minucie sobotniego pojedynku. Wykorzystał wtedy podanie Federico Barby i strzałem z bliska dał prowadzenie Benevento. Jego zespół do przerwy prowadził 1:0. W drugiej połowie nie potrafił jednak utrzymać korzystnego wyniku. W 55. minucie wyrównał Jasmin Kurtić, ale dwanaście minut później gospodarze znów prowadzili po trafieniu Artura Ionity. 120 sekund przed końcem meczu remis Parmie dał gol Dennisa Mane.

Ostatni raz Kamil Glik trafił do siatki w Serie A 4 kwietnia 2015 roku, jeszcze występując w Torino. Wtedy pokonał Marco Sportiello, bramkarza Atalanty. Od sezonu 2016/2017 grał jednak przez cztery lata w AS Monaco.

Dla reprezentanta Polski to jedenasty gol w historii występów w Serie A. Dziesięć razy trafił dla Torino. W sumie w tych rozgrywkach zagrał 173 razy.

Mbappe wypowiedział się o Lewandowskim Mbappe wypowiedział się o Lewandowskim "To dobra wiadomość"

Benevento po 29. kolejkach Serie A zajmuje piętnaste miejsce w tabeli. Ma osiem punktów przewagi nad strefą spadkową