Co się musi stać, by kadra Polski awansowała na Euro U-21? [WARIANTY I TABELE]

Reprezentacja Polski do lat 21 pokonała Rosję 1:0 w el. Euro U-21 i ma realne szanse na awans na turniej finałowy z pierwszego miejsca. Jeżeli biało-czerwonym powinęłaby się noga i zajęli drugą pozycję w grupie 5, to też mogą wywalczyć awans na młodzieżowe mistrzostwa Europy. Co zatem musi się stać, aby zespół Michniewicza pojechał na Euro U-21?

Polska U21 wygrała z niepokonaną dotąd Rosją 1:0 w kluczowym spotkaniu eliminacji do młodzieżowego Euro. Po zwycięstwie zespół Czesława Michniewicza traci tylko jeden punkt do rosyjskiego zespołu, który rozegrał o jeden mecz więcej. Do końca eliminacji zostały Polakom trzy mecze, kolejno z Serbią (wyjazd, 9.10), Bułgarią (u siebie, 13.10) i Łotwą (u siebie, 17.11). Natomiast Rosji pozostały do rozegrania tylko dwa spotkania - z z Estonią u siebie (9.10) i Łotwą (13.10) na wyjeździe.

Na młodzieżowych mistrzostwach Europy po raz pierwszy zagra aż 16 drużyn. Co musi się stać, aby zagrała tam reprezentacja Polski do lat 21?

Młodzieżówka ma teraz wszystko w swoich rękach, jeśli chodzi o awans na turniej finałowy z pierwszego miejsca w grupie eliminacyjnej. Warunkiem jest wygranie trzech ostatnich spotkań w eliminacjach albo zdobycie przynajmniej 7 punktów: trzech z Łotwą i przynajmniej czterech z Serbią i Bułgarią.

6. Łotwa - 4 pkt, 5:9 - 7 meczów

Jeżeli jednak nie udałoby się awansować Polakom z pierwszego miejsca, to mają ogromne szanse na promocję z drugiej pozycji. Do finałowego turnieju awansuje pięć najlepszych zespołów z drugim miejsc, biorąc pod uwagę wszystkie dziewięć grup eliminacyjnych. Aktualnie reprezentacja Michniewicza zajmuje 3. miejsce w tej klasyfikacji.

9. Kazachstan - 7 pkt, 6:10 - 4 mecze

Gospodarzem turnieju finałowego Euro U-21 będą dwa kraje: Węgry i Słowenia. Potrwa od 9 do 26 czerwca 2021 roku.