Lewandowski bierze udział w inwestycji za 71 mln zł. "Trudna technologicznie"

We wrześniu ruszy budowa restauracji "Wodny Świat" w Giżycku, w której swoje udziały ma Robert Lewandowski. Inwestycja ma kosztować ponad 71 milionów złotych.

Inwestycja ma kosztować ponad 71 milionów złotych, ale została dofinansowana kwotą prawie 41 mln złotych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Projekt realizują cztery firmy, a w jednej z nich udziały ma Robert Lewandowski. W restauracji będzie można zamówić świeżo złowione ryby. Znajdzie się tam także przestrzeń do cumowania łodzi i dodatkowe sekcje, gdzie goście będą mogli sami gotować pod okiem kucharzy lub zapoznawać się z przygotowywaniem ich dań.

Zobacz wideo Serie A. Sassuolo - Juventus 3:3. Wyśmienita interwencja Wojciecha Szczęsnego [ELEVEN SPORTS]

- Jest to inwestycja o dużym znaczeniu wizerunkowym dla miasta - powiedział w rozmowie z WP Sportowe Fakty burmistrz Giżycka, Wojciech Iwaszkiewicz. - Nie chodzi tylko o turystów, ale o innych inwestorów, którzy zwrócą baczniejszą uwagę, albo nabiorą przekonania do inwestycji w tej części Polski. Wyczekujemy jej ze zniecierpliwieniem, bo dużo jest oczekiwań, pytań, a my też nie widzimy efektów pracy. Te mają zacząć się jesienią - dodał.

- Technologicznie jest to trudna inwestycja, ponieważ restauracja będzie budowana w jeziorze na platformie stałej, palowanych filarach. Jest to wyzwanie, ponieważ wszelkie budowle hydrotechniczne są dużo trudniejsze i obarczone ryzykiem większym niż budowla lądowa. Jednak z tego co mi przekazano, podmiot budujący jest doświadczony, więc nie powinno być problemów z wykonaniem. Harmonogram powinien być utrzymany - zakończył Iwaszkiewicz.

Lewandowscy są zakochani w Mazurach

Lewandowski wraz z żoną Anną często spędza czas wolny na Mazurach - mają willę we wsi Stanclewo nad jeziorem Jełmuń, gdzie mają do dyspozycji m.in. boisko, kort tenisowy, ogród z prywatnym pomostem i zejściem do jeziora.

Przeczytaj także:

Więcej o: