Media: Benzema uciął kontakty ze sztabem reprezentacji. Nie ma powrotu do kadry

Kontuzja wykluczyła Karima Benzemę z udziału w mistrzostwach świata w Katarze. W ostatnim czasie media donosiły o jego rzekomym powrocie do kadry Francji na finał z Argentyną. Sam piłkarz uciął plotki, a teraz "L'Equipe" podaje nowe fakty w sprawie jego złych relacji ze sztabem szkoleniowym.

Przed samym mundialem Karim Benzema poinformował w mediach społecznościowych, że kontuzja uniemożliwia mu start w turnieju i woli zwolnić miejsce dla innych piłkarzy. Decyzja miała być podjęta jedynie przez piłkarza, ale media informowały, że w Katarze nie chciał go selekcjoner Didier Deschamps. Teraz francuskie "L'Equipe" potwierdza te informacje i dodaje, że Benzema zerwał kontakty z całym sztabem szkoleniowym.

Zobacz wideo Chalidow o łzach przed walką: Nie wytrzymałem. To było dla mnie bardzo ważne

Karim Benzema pokłócony z Didierem Deschampsem. Możliwy koniec napastnika w reprezentacji Francji

Karim Benzema w tym sezonie opuścił kilka spotkań Realu Madryt z powodu kontuzji, ale udało mu się wyleczyć na przygotowania do mistrzostw świata w Katarze. Na jednym z treningów drużyny narodowej doznał jednak kolejnego urazu i jego występ na mundialu stał pod znakiem zapytania. Finalnie w Katarze nie zagrał, ale "L'Equipe" informuje, że nie była to jego decyzja, jak pierwotnie przekonywano. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Według źródła Benzemę do domu odesłał Didier Deschamps oraz lekarz reprezentacji Francji. Wtedy atmosfera w środku kadry miała zdecydowanie się polepszyć. Benzema rzekomo nie chciał zajmować miejsca w składzie, ale nie chciał też wyjeżdżać. Był zdenerwowany decyzją sztabu i uciął wszelkie kontakty z selekcjonerem. Jeśli Didier Deschamps nadal będzie trenerem kadry po mundialu, napastnik Realu Madryt może już nigdy więcej nie zagrać w narodowych barwach. Ponadto sztab nie rozważał nawet sprowadzenia napastnika na finał, o czym informowały media. Deschamps starał się na konferencjach prasowych unikać tematu powrotu zdobywcy Złotej Piłki i niechętnie deklarował przydatność Benzemy kadrze

Na finałowy mecz Karima Benzemę zaprosił również prezydent Francji, Emmanuel Macron, ale zawodnik odrzucił propozycję lotu prezydenckim samolotem do Kataru. 

Warto zaznaczyć, że Benzema nie grał w reprezentacji także podczas Euro 2016 i mundialu w 2018 roku z powodu afery związanej z szantażowaniem byłego kadrowicza Mathieu Valbueny. Napastnik miał grozić koledze opublikowaniem jego sekstaśm. 

Mecz finałowy mistrzostw świata w Katarze pomiędzy Argentyną i Francją zostanie rozegrany w niedzielę 18 grudnia o godzinie 16:00 na Lusail Stadium. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.