Nie żyje Małgorzata Jamróz. Miała 48 lat

W wieku zaledwie 48 lat po długiej walce z chorobą zmarła Małgorzata Jamróz, wybitna reprezentantka kraju w biegach przełajowych.

- Małgosia zmarła w czwartek rano. To była jedna z najlepszych biegaczek w historii świętokrzyskiej lekkiej atletyki. Mistrzyni Polski, reprezentantka kraju. Świetna zawodniczka, wspaniały człowiek. Ostatnio pracowała jako nauczyciel wychowania fizycznego w Otwocku. Jej odejście to ogromna strata dla naszego środowiska sportowego - powiedział Wiesław Rożej, były wieloletni prezes Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki. Smutną informację potwierdził też Polski Związek Lekkiej Atletyki.

Nie żyje wybitna reprezentantka Polski. Małgorzata Jamróz odeszła po walce z chorobą

Małgorzata Jamróz  reprezentowała przez lata barwy Żaka Kielce, Eris Piaseczno i KS Warszawianka. Była multimedalistką mistrzostw Polski. W krajowych zmaganiach wywalczyła aż 26 medali. Cztery razy zostawała mistrzynią Polski, z czego dwa razy w hali.

Pierwsze złoto wywalczyła w 2000 roku w Poznaniu. Wówczas triumfowała w biegu na 3000 metrów z przeszkodami. Trzy lata później wywalczyła mistrzostwo w biegu 4 × 400 metrów wraz z koleżankami z klubu KS Warszawianka.

Pierwszy tytuł halowej mistrzyni Polski zdobyła natomiast w 2001 roku w Spale. Zwyciężyła w biegu na 1500 metrów. Rok później także w Spale została złotą medalistą na dystansie 3000 metrów.  Małgorzata Jamróz dwukrotnie reprezentowała też Polskę na mistrzostwach Europy w biegach przełajowych. Wystartowała w 2001 roku w Thun, a także w 2004 roku w Heringsdorfie.

Małgorzata Jamróz po zakończeniu kariery pracowała jako nauczyciel wychowania fizycznego w tamtejszym Zespole Szkół nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie. Jej pogrzeb odbędzie się 5 marca o godzinie 11:00 w Falkowie.