Polska na rowery. Rowerem bezpiecznie do celu

Takiej akcji w Warszawie jeszcze nie było. Chcesz nauczyć swoje dziecko - i siebie również - jak naprawdę bezpiecznie poruszać się rowerem, przyjdź na niedzielny piknik rowerowy na Agrykoli.

Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas ?

Impreza organizowana przez policję pod hasłem "Rowerem bezpiecznie do celu" rozpoczyna się przed południem pod warszawskim Centrum Olimpijskim. Ważne, żeby wszyscy chętni - oprócz roweru oczywiście - zabrali ze sobą kask. Zwłaszcza opiekunowie dzieci - warto, by świecili przykładem.

Przy Centrum będzie stoisko z kaskami i szelkami odblaskowymi. Stamtąd uczestnicy przejadą na Agrykolę. Trasa przejazdu prowadzić będzie przez Wisłostradę, ulicą Grodzką, al. "Solidarności", przez plac Bankowy, Marszałkowską, plac Konstytucji, Piękną, Górnośląską, Myśliwiecką. Uwaga. Około południa przy placu Bankowym, u wylotu ulicy Elektoralnej czekamy na dzieci, które nie miały sił przejechać aż z Żoliborza. Dla pierwszego tysiąca maluchów Bank BGŻ ufundował specjalne odblaskowe szelki.

Na Agrykoli atrakcji będzie co nie miara, można się bawić i uczyć przez dobrych kilka godzin. Początek tej części akcji o godz. 13, koniec koło 17.

Odbędą się rowerowe konkursy sprawnościowe na specjalnym torze przeszkód, przeprowadzone zostaną egzaminy na kartę rowerową, każdy będzie mógł oznakować swój rower, a policjanci wpiszą go do specjalnej bazy danych. Policja przygotuje odpowiedni parking, tak by nikt nie bał się zostawić swojego pojazdu. Przewidziane są bowiem również imprezy i zabawy okolicznościowe: pokazy cyrkowców, klaunów, koncerty i przedstawienia teatralne. Z okazji pikniku założone zostanie specjalne sportowe miasteczko.

Andre Greipel wygrał 18. etap Giro d'Italia ?

Więcej o: