Boot camp - obóz kondycyjny, dzięki któremu poprawisz formę i zrzucisz zbędne kilogramy

Obóz kondycyjny z treningami boot camp jest świetnym pomysłem dla osób zapracowanych. Dlaczego? W bardzo krótkim czasie jesteśmy w stanie znacząco poprawić swoją kondycję, a także zrzucić kilka zbędnych kilogramów.

Najpopularniejszy trening na Instagramie. Ćwicząc z tym jednym przyrządem wyrzeźbisz i ujędrnisz pośladki

Boot camp - co to jest?

Boot camp to rodzaj obozu dla rekrutów i to właśnie od tego wywodzi się jego nazwa. Trening ten zazwyczaj odbywa się na świeżym powietrzu, ale również może być w pomieszczeniu. Trening ten zawsze odbywa się w grupach. Główną rolę odgrywa tutaj trener, który nie tylko ma dbać o bezpieczeństwo uczestników, ale również pełnić rolę motywatora. Ćwiczenia na treningu boot camp charakteryzują się dużą intensywnością, mogą być wykonywane w pojedynkę, w parze, a nawet możliwe są także konkurencje polegające na rywalizacji grupowej.

 

Boot camp, czyli obóz kondycyjny - doskonały sposób na poprawę formy i zrzucenie zbędnych kilogramów

Korzyści treningu boot camp

Każda aktywność na świeżym powietrzu niesie za sobą szereg korzyści. Przede wszystkim dobrze dotleniamy organizm, a o to czasem trudno na dusznych salach fitness, czy w źle wentylowanych siłowniach. Każdy sport na świeżym powietrzu poprawia naszą kondycję, wytrzymałość, koordynację ruchową, a także samopoczucie. Intensywne treningi boot camp na zewnątrz przyczyniają się również do utraty zbędnych kilogramów.

 

Na czym polega trening boot camp?

Trening boot camp charakteryzuje się wysoką intensywnością wykonywanych ćwiczeń. Większość z nich podczas ich wykonywania angażuje wiele partii mięśniowych na raz.W ramach takiego treningu wykonuje się biegi (także bieg bokserski), pompki, przysiady, burpees, ćwiczenia na TRX (jeśli trening odbywa się na sali) etc.

Tydzień metamorfozy, czyli Ewa Chodakowska i jej Boot Camp

Boot camp Anny Lewandowskiej i Ewy Chodakowskiej

Najpopularniejsze trenerki w Polsce - Anna Lewandowska i Ewa Chodakowska regularnie organizują swoje obozy kondycyjne. Zainteresowanie tego rodzaju obozami jest tak duże, że miejsca wyprzedają się w zaledwie kilkanaście minut. Anna Lewandowska organizuje obozy w Dojo Stara Wieś, a Ewa Chodakowska w Polsce i za granicą.

Anna Lewandowska organizuje boot camp w Dojo Stara Wieś

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.