"Ukraina powinna kl瘯n望". B豉chowicz reaguje na skandaliczne s這wa

Kolejny sportowiec w kontrowersyjny spos鏏 wypowiedzia si o sytuacji na Ukrainie. - Ukraina powinna po prostu ukl瘯n望 i sta si Rosj - napisa na Twitterze Sean Strickland. Na odpowied Amerykanin d逝go nie czeka. Zareagowa postanowi Jan B豉chowicz.

O sytuacji na Ukrainie po tym, jak Rosjanie brutalnie najechali na ten kraj, mówi się już w każdym zakątku świata. Głos zabierają często sportowcy. Niektórzy jednak wyrażają się w kontrowersyjny sposób, przez co narażają się na falę krytyki.

Zobacz wideo Tak trenuje Jan Błachowicz

Błachowicz dosadnie wyjaśnił Stricklandowi, dlaczego nie powinien mówić Ukrainie co robić

Tak jest chociażby w przypadku Seana Stricklanda, który kilka dni temu sugerował Ukraińcom, aby poddali się Rosjanom. - Ukraina powinna po prostu uklęknąć i stać się Rosją... Rozumiem, że to jest do bani i tak, można wygrać..... ale czy naprawdę chcecie być nowym Afganistanem przez następne 30 lat? - napisał na Twitterze zawodnik UFC

Już wtedy zareagował Jan Błachowicz. - Łatwo oddać komuś niezależność... Historia regionu Europy Wschodniej jest pełna walki i cierpienia. Ukraina – jako kraj i jako naród – wiele przetrwała. Ich opór jest zrozumiały i godny podziwu. Wolność! - odpowiedział polski zawodnik mieszanych sztuk walki. 

Po kilku dniach Strickland zdecydował się odpowiedzieć polskiemu mistrzowi. - Niemcy w 35 dni zajęły Polsk i przejęły nad nią kontrolę. Jedynym powodem, dzięki któremu Polska istnieje jest II Wojna Światowa. Polska nie jest Ukrainą. Ich dzieci będą mieszkać w zagruzowanej Ukrainie będącej pod flagą rosyjską przez 5 lat. To jest koszt tego wszystkiego. Sankcje wobec Rosji to sankcje wobec Ukrainy - stwierdził Amerykanin.

B豉chowicz długo z ripostą nie czekał. - Totalitaryzmy żywią się biernością. Wielu rzeczy w historii można było uniknąć, gdyby nie postawa ludzi takich jak ty, którzy „musieli wybierać między wojną a wstydem. Wybrali wstyd". Oni też mają wojnę. Ukraińcy walczą z tyranią zagrażającą całemu światu. Twoją też - odpisał wyraźnie wzburzony Polak. - Dobry pomysł, żeby mniej pisać na ten temat. Zrób coś konstruktywnego, jak porządne badania historyczne (zacznij od śledzenia profilu Muzeum Auschwitz lub wesprzyj jakąś organizację pozarządową pomocą humanitarną. I nie ucz Polaków o „kosztach narodowych". Mamy ponad 1000 lat pięknej historii - mocno zaakcentował Jan B豉chowicz.

39-letni zawodnik postanowił dokładnie wyjaśnić Amerykanowi, dlaczego nie powinien zabierać głosu, jesli nie zna dokładnie historii. - Aby zamknąć sprawę. Nie odrobię za ciebie pracy domowej, ale zanim zaczniesz mówić o II wojnie światowej, sprawdź terminy takie jak Anschluss Austrii, okupacja Czechosłowacji, Umowa Monachijska, Pakt Ribbentrop-Mołotow. To znaczy, jak bierność taka jak twoja prowadzi do większego zła. Działajmy teraz - zakończył Błachowicz.

Wi璚ej o: