Znokautował "Walusia", a teraz zadebiutował w amerykańskim PunchDownie

W Stanach Zjednoczonych odbyła się pierwsza gala pojedynków polegających na uderzeniach otwartą dłonią. Wśród uczestników był Dawid Zalewski, który w listopadzie ubiegłego roku znokautował Artura Walczaka, który po zawodach nie odzyskał przytomności i zmarł w szpitalu. Jeden z nokautów podczas Slap Fighting Championship zszokował znanego YouTubera Logana Paula

PunchDown to polska federacja organizująca gale, w których trakcie zawodnicy policzkują się z otwartej ręki. Bez rękawic, bez możliwości uniknięcia ciosu, bez obrony. Ostatnio informowaliśmy o tym, że federacja zdecydowała się przenieść do Stanów Zjednoczonych i nazywać się będzie Slap Fighting Championship.

Zobacz wideo Artur Szpilka pokazał swój nowy tatuaż

Pierwsza gala pojedynków na liście w Stanach Zjednoczonych. Wystąpił Polak, który znokautował "Walusia"

W sobotę 5 marca odbyło się pierwsze wydarzenie tej federacji. Obecni byli na nim były gubernator Kalifornii Arnold Schwarzenegger oraz YouTuber Logan Paul, którzy zostali jej twarzami. Ten drugi komentował pojedynki na otwarte dłonie. 

Hitem w mediach społecznościowych okazała się reakcja Logana Paula na jeden z nokautów. YouTuber, który ostatnio coraz śmielej poczyna sobie na zawodowym ringu, nie krył zdziwienia, kiedy to po ciosie Mad Maza przytomność stracił Toth. "To jakiś absurd i dzieje się właśnie teraz" - napisał na Twitterze.

Podobne sceny oglądaliśmy wielokrotnie podczas gal PunchDown w Polsce. Niemal identycznie wyglądał nokaut Artura "Walusia" Walczaka, w wyniku którego doznał on poważnego uszkodzenia mózgu i zapadł w śpiączkę. Były strongman zmarł 26 listopada w wieku 46 lat. Od tego czasu w Polsce nie odbyła się ani jednak gala tej federacji. 

Norman ParkeNorman Parke ma nowatorski pomysł. Tego w Polsce jeszcze nie było

Na Slap Fighting Championshi wystąpił zresztą  Dawid Zalewski, który znokautował wtedy "Walusia". Polak pokonał Hawajczyka Koę "Da Crazy Hawaiian" Viernesa.

Gala Slap Fighting Championship odbiła się szerokim echem w Stanach Zjednoczonych. Transmitowana była na kanale youtubowym Paula Logana i ma już ponad dwa miliony wyświetleń. 

Więcej o kontrowersjach związanych z zawodami PunchDown wraz z wypowiedziami lekarzy i ekspertów można przeczytać w naszym tekście.

Więcej o: