Michał Materla zdemolował rywala na KSW 66! A potem wyszedł i zażądał rewanżu

Michał Materla znokautował Jasona Radcliffe'a podczas walki na gali KSW 66 w Netto Arenie w Szczecinie i przeszedł do historii KSW. Został bowiem pierwszym zawodnikiem z 20 zwycięstwami w KSW.
Zobacz wideo Doleżal podsumowuje konkurs drużynowy: Na pewno było nas stać na więcej

Pojedynek ten rozstrzygnął się już w pierwszej rundzie. Michał Materla najpierw groźnie zaatakował hakiem na wątrobę rywala. Brytyjczyk lekko się zgiął, ale walczył dalej. Potem Materla trafił mocno lewym sierpowym. Radcliffe znów zaczął się chwiać i upadł na matę. Materla dobił rywala licznymi ciosami.

Dzięki tej wygranej Michał Materla przeszedł do historii KSW. Został bowiem pierwszym zawodnikiem z 20 zwycięstwami w KSW.

- Powrót w wielkim stylu Michała Materli do KSW. Wygrana w 1 rundzie. Radcliff tylko się odgrażał i zebrał "bencki". Gratulacje Michał - napisał na Twitterze Andrzej Kostyra, dziennikarz i komentator boksu w stacji Polsat Sport.

Co ciekawe, Materla po walce zaproponował rewanż z Roberto Soldiciem. Z tym rywalem przegrał w listopadzie 2020 roku przez TKO. Była to jego ostatnia walka. Potem zawodnik ze Szczecina spróbował swoich sił na gali EFM Show, gdzie pokonał Moise'a Rimbona.

W KSW Michał Materla do sobotniego wieczoru stoczył 25 walk, z których wygrał aż 19. Pierwsze trzy stoczył już na gali KSW 6 w 2006 roku, zwyciężając w całym turnieju w wadze średniej. Przez długi czas był mistrzem, a pas stracił w 2015 roku po porażce ze swoim kolegą, Mamedem Chalidowem.

Walka wieczoru pomiędzy Marianem Ziółkowskim a Borysem Mańkowskim rozpocznie się po godz. 23. Wydarzenie będzie transmitowane jedynie na platformie streamingowej Viaplay. Dostęp do niej można zakupić za 34 zł miesięcznie. 

Więcej o: