Mayweather Jr, Kim Kardashian i gwiazda NBA oskarżeni o oszustwa idące w miliony

Były świetny koszykarz NBA - Paul Pierce, jeden z najlepszych bokserów wszech czasów Floyd Mayweather Jr oraz celebrytka Kim Kardashian zostali pozwani.

Sprawa wydaje się poważna, bo zarzuca się im udział w oszustwie. Promowali oni kryptowaluty Ethereum Max (EMAX) w celu sztucznego podbicia jej ceny i oszukali internautów. Pozew przeciwko nim złożył 7 stycznia w sądzie w Los Angeles - Ryan Huegerich, mieszkaniec Nowego Jorku.

Zobacz wideo Przerażające sceny. Lekarze pokazują zmiany w czaszce Mameda Chalidowa. "Cała szczęka jest odłamana"

Największy wpływ miała Kardashian

Kim Kardashian zaczęła promować Ethereum Max w czerwcu ubiegłego roku. Celebrytka w poście na Instagramie z dnia 21 czerwca ubiegłego roku zapytała swoich fanów, "czy są w krypto" i tłumaczyła, dlaczego wejście w Ethereum Max jest dobrym pomysłem.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

"Kierownictwo firmy, współpracujące z kilkoma promotorami celebrytów, składało fałszywe lub wprowadzające w błąd oświadczenia na temat EthereumMax poprzez reklamy w mediach społecznościowych i inne działania promocyjne" - możemy przeczytać w pozwie, który cytuje "Kicker".

Największy wpływ na podbicie ceny Ethereum Max miała mieć Kardashian, której konto na Instagramie ma ponad 270 milionów obserwujących. Po okresie intensywnej promocji cena Ethereum Max poszła w górę o ponad 1000 procent. Mayweather promował EthereumMaxa na swoich bokserkach m.in. w hitowej walce z gwiazdą YouTube - Loganem Paulem.

Niedługo później przyszło potężne załamanie kursu. W międzyczasie gwiazdy promujące kryptowalutę sprzedały swoje dobra wirtualne (tokeny) EMAX. W efekcie zarobiły krocie.

Floyd Mayweather Jr już pięć lat temu miał podobny problem. Wtedy promował nielegalne oferty ICO (metoda pozyskiwania kapitału w postaci kryptowalut lub tokenów, w celu finansowania przedsięwzięcia, najczęściej typu startup). Został wtedy ukarany i musiał zapłacić karę 600 tysięcy dolarów.

EMAX to jeden z najszybciej rozwijających się altcoinów na rynku. Projekt przywłaszczył sobie tradycyjne logo Ethereum, by wybić się na jego popularności.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.