Medalowy rekord Emmy McKeon! Od 69 lat nie było takiej olimpijki. "To dla mnie surrealistyczne"

Mówią o niej, że jest kobiecym Michaelem Phelpsem. Emma McKeon zapisała się w historii igrzysk olimpijskich zdobywając siedem krążków na tegorocznej imprezie. Jest to najwyższy wynik w tej kategorii od 69 lat.

Dokładnie siedem medali wywalczyła na igrzyskach olimpijskich w Tokio pływaczka Emma McKeon. Australijka zdobyła na tegorocznej imprezie cztery złote krążki i trzy brązowe. Podobny wynik osiągnęła w 1952 roku Rosjanka, Maria Gorokhovskaya. Gimnastyczka sportowa, podobnie jak McKeon, została wyróżniona siedmiokrotnie na IO.

Zobacz wideo "To była prawdziwa petarda w wykonaniu naszej sztafety"

Polka ustanowiła nowy rekord. Dwa złote medale w ciągu niespełna godziny? "Marzyłam o robieniu podobnych rzeczy"

Zwróćmy uwagę, że McKeon zdobyła dwa złote medale podczas niedzielnych konkursów. Najpierw zwyciężyła w rywalizacji na 50 m kraulem, a później w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym. W swoim pierwszym wyścigu Australijka ustanowiła nowy rekord olimpijski. - To dla mnie surrealistyczne. Nigdy nie przypuszczałem, że zdołam zdobyć dwa medale podczas jednej sesji. Jestem z siebie bardzo dumna - cytuje wypowiedź pływaczki Eurosport.

Patryk DobekNiesamowity finisz Dobka! Polak w finale biegu na 800 metrów [WIDEO]

Wcześniej McKeon zdobyła dwa złote medale w wyścigu na 100 m i sztafecie 4x100 m stylem dowolnym oraz trzy brązowe w kategoriach: 100 m style motylkowym, sztafeta 4x200 m kraulem oraz sztafeta mieszana 4x100 m stylem zmiennym. 

Emma McKeon dołączyła do dość wąskiego grona amerykańskich pływaków mulitimedalistów igrzysk: Marka Spitza, Matta Biondiego oraz Michaela Phelpsa. - Dorastałam, oglądając niesamowitych australijskich sportowców i marzyłam o robieniu podobnych rzeczy - powiedziała pływaczka. W swojej karierze Australijka zdobyła 11 medali. Wcześniej na IO w Rio de Janeiro wywalczyła jedno złoto, dwa srebra i brąz. 

Więcej o: