Niesamowity finisz Dobka! Polak w finale biegu na 800 metrów [WIDEO]

Patryk Dobek świetnie finiszował w biegu półfinałowym na 800 metrów. - Trzeba było wykrzesać siły do ataku na ostatnich 180 metrach. Pojawiły się błędy rywali, które musiałem wykorzystać - powiedział zawodnik bezpośrednio po biegu.

Reprezentacja Polski po dziewięciu dniach rywalizacji na igrzyskach olimpijskich w Tokio ma zdobyte dwa medale, co daje jej 31. miejsce w klasyfikacji generalnej. Biało-czerwoni zdobyli złoty medal w sztafecie mieszanej 4x400 m i srebrny w wioślarstwie w czwórce podwójnej kobiet. W drugim tygodniu igrzysk do rywalizacji przystąpili lekkoatleci i to ich występy mogą dać nam kolejne medale. 

Dobek w finale 800 metrów. Świetny finisz dał wygraną w biegu półfinałowym 

Jednym z kandydatów do tego jest Patryk Dobek w biegu na 800 metrów. Polak potwierdził dobrą dyspozycję w biegu półfinałowym. Przez większość jego trwania biegacz znajdował się w środku stawki. Na ostatniej prostej Dobek wrzucił kolejny bieg, nie dał się zamknąć i wyprzedził rywali po wewnętrznej. Na linię mety wbiegł pierwszy, kontrolując sytuację za plecami. Wygrana i czas 1.44,60 dały mu awans do biegu finałowego. Co ciekawe wszedł do niego dopiero z siódmym czasem. 

- Ułożył mi się ten bieg bardzo dobrze. Trzeba było zmusić się do wysiłku. Powiedzieć sobie, że trzeba gonić, choć nogi były już zmęczone. Trzeba było wykrzesać siły do ataku na ostatnich 180 metrach. Pojawiły się błędy rywali, które musiałem wykorzystać - powiedział Dobek w rozmowie z TVP bezpośrednio po biegu. Zawodnik zdradził także, że w czasie igrzysk urodziło mu się dziecko. 

Do finału nie awansował drugi z reprezentantów Polski Mateusz Borkowski, który przybiegł na linię mety jako ostatni. Zawodnik miał sporą stratę do reszty stawki. Nie było to zaskoczenie, bo 24-latek nie był stawiany w gronie kandydatów do medalu.

Bieg finałowy odbędzie się 4 sierpnia. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.