Szaleństwo opanowało trenera, gdy jego zawodniczka pokonała słynną Katie Ledecky [WIDEO]

Ariarne Titmus z Australii zdobyła złoty medal w pływaniu na 400 m stylem dowolnym. 20-latka wyprzedziła dotychczasową mistrzynię, czyli Katie Ledecky, na ostatnich 100 m. Titmus uzyskała czas 3:56.69.

Katie Ledecky ze Stanów Zjednoczonych jest multimedalistką z igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro z 2016 roku. Zawodniczka z Waszyngtonu zdobyła cztery złote medale – odpowiednio na 200, 400, 800 oraz 4x200 m stylem dowolnym. Amerykanka uchodziła za faworytkę podczas igrzysk olimpijskich w Tokio i eksperci przewidywali, że uda jej się obronić zdobyte tytuły.

Zobacz wideo Redaktorzy Sport.pl już w Tokio! Zaczynamy Igrzyska Olimpijskie

Katie Ledecky nie obroni tytułu z igrzysk olimpijskich z 2016 roku. Wygrała utalentowana Australijka

Amerykanka Katie Ledecky długo prowadziła w pływaniu na 400 m stylem dowolnym i wiele wskazywało na to, że uda jej się obronić tytuł wywalczony na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. 24-latka została jednak wyprzedzona przez Ariarnę Titmus na ostatnich 100 metrach i ostatecznie to zawodniczka z Australii zdobyła złoty medal z wynikiem 3:56.69. Był to drugi najlepszy wynik w historii, a rekord świata niezmiennie należy do Ledecky (3:56.46).

Amerykańska pływaczka zakończyła zmagania na drugim miejscu ze stratą 0,67 s do swojej rywalki. Brązowy medal zdobyła Chinka Li Bingjie z czasem 4:01.08. Kamery uchwyciły Deana Boxalla, trenera Ariarne Titmus, który na ostatnich metrach wyścigu dał się ponieść emocjom i całym ciałem pokazywał wszelakie gesty triumfu. "Ten trener nigdy tego nie zapomni" – napisała Blair Henley, amerykańska dziennikarka.

Jak się później okazało, złoto zdobyte przez Ariarnę Titmus to nie był jedyny medal dla Australii w pływaniu. Emma McKeon zajęła trzecie miejsce w wyścigu na 100 m stylem motylkowym z wynikiem 55.72 s. Złoty medal zdobyła Margaret Macneil z Kanady (55.59 s).

Więcej o:
Copyright © Agora SA