Iran miażdży rywala! Drugie zwycięstwo pogromców Polaków. Tak wygląda sytuacja w grupie

Iran ma już dwa zwycięstwa w siatkarskim turnieju olimpijskim mężczyzn. W poniedziałek zespół Władimira Alekny rozbił Wenezuelę 3:0 (25:17, 25:20, 25:18).

To był spacerek dla reprezentacji Iranu. Po tym jak w pierwszym meczu drużyna Władimira Alekny niespodziewanie ograła reprezentację Polski 3:2, tym razem łatwo poradziła sobie z reprezentacją Wenezueli. Trzy gładkie sety, bez nadmiernego tracenia sił i pozycja lidera w grupie A siatkarskiego turnieju olimpijskiego mężczyzn w Tokio, bo po dwóch meczach Irańczycy mają 5 punktów i bilans setów 6:2.

W poniedziałkowym meczu zespół Władimira Alekny nie był zagrożony nawet przez chwilę. Wenezuelczycy nawiązali w miarę równą walkę właściwie tylko w trzecim secie, którego i tak przegrali do 18. Wcześniej Irańczycy pozwolili ugrać im 17 punktów, a w drugim secie 20.

Wenezuela jest najsłabszym zespołem w grupie A siatkarskiego turnieju olimpijskiego mężczyzn w Tokio. W pierwszym meczu przegrali 0:3 z Japonią, a po dwóch meczach są na ostatnim miejscu z bilansem setów 0:6.

W poniedziałek zostaną rozegrane jeszcze dwa mecze grupy A. Polska - Włochy około godz. 7:20 (relacja w Sport.pl i aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE) oraz spotkanie Japonia - Kanada około godz. 12:40. Przypomnijmy, że do ćwierćfinałów awansują cztery zespoły z grupy A i cztery zespoły z grupy B. W grupie B rywalizują: Rosyjski Komitet Olimpijski, Brazylia, USA, Francja, Argentyna i Tunezja.