Klepacka była liderką, ale przeszarżowała! Nadal bije się o medal igrzysk w Tokio

W niedzielę odbyły się pierwsze wyścigi w rywalizacji windsurfingowej RS:X. Piotr Myszka zajmuje po nich siódme miejsce, a Zofia Noceti-Klepacka nawet prowadziła, ale w trzecim wyścigu się wywróciła. Mimo to jest druga w klasyfikacji generalnej.

Jako pierwsi na starcie pojawili się panowie, a wśród nich Polak Piotr Myszka. W pierwszym wyścigu poszło mu średnio - był jedenasty, ale w kolejnych już zdecydowanie lepiej. Czwarte i szóste miejsce sprawiło, że Polak po niedzieli plasuje się na siódmej pozycji z 10 punktami na koncie (bez odjętego już pierwszego wyścigu).

Zobacz wideo Ile medali przywiozą Polacy z igrzysk olimpijskich w Tokio?

Niedziela należała do Szwajcara Mateo Sanza Lanza, który wygrał dwa z trzech wyścigów i dzięki temu wyraźnie prowadzi w klasyfikacji generalnej. 

Klepacka "przeszarżowała"

Mieszane uczucia po pierwszych startach będzie miała Zofia Noceti-Klepacka. Brązowa medalistka z Londynu z pierwszych dwóch wyścigów wygrała drugi, a że w pierwszym była czwarta, to objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Tokyo Olympics SwimmingSensacyjny mistrz olimpijski w Tokio! 18-latek, który nie wybrał nawet szkoły

W trzecim wyścigu Polka też radziła sobie nieźle. Na drugim znaku była trzecia, ale potem zderzyła się z Francuzką Charline Picon i wpadła do wody. To sprawiło, że straciła kilkanaście pozycji i ostatecznie uplasowała się na 14. miejscu. 

W klasyfikacji generalnej Noceti-Klepacka jest obecnie druga, ale już jeden najgorszy wyścig się jej nie liczy, wobec czego w kolejnych startach musi bardzo uważać. Prowadzi wspomniana Francuzka Picon, która w niedzielę była pierwsza, szósta oraz druga. Kolejne trzy wyścigi już w poniedziałek.

Więcej o: