Niebezpieczna sytuacja w trakcie meczu Magdy Linette. Szybka reakcja służb. Niemożliwe upały

Dominik Senkowski
Podczas przegranego 2:6, 1:6 meczu Magdy Linette z faworyzowaną Aryną Sabalenką doszło do niebezpiecznej sytuacji. W czasie drugiego seta zasłabła jedna z dziewczynek do podawania piłek.

Piekielnie trudne zadanie czekało Magdę Linette w pierwszej rundzie turnieju olimpijskiego w Tokio. Druga rakieta Polski trafiła na trzecią tenisistkę świata, Arynę Sabalenkę. Białorusinka to jedna z faworytek do złota w Tokio.

Zobacz wideo Redaktorzy Sport.pl już w Tokio! Zaczynamy Igrzyska Olimpijskie

Dobry początek

Początek pierwszego seta miał zaskakujący przebieg. Sabalenka zdawała się być jeszcze nie w pełni rozgrzana, a Linette dobrze weszła w mecz i prowadziła 2:1 z przełamaniem. Od tamtego momentu przegrała jednak aż osiem gemów z rzędu! Z 2:1 zrobiło się 2:6, 0:3. Polka zatrzymała Białorusinkę dopiero w czwartym gemie drugiej partii, ale tylko na chwilę.

Aryna Sabalenka - Magda Linette, tenis, IO TokioKoniec marzeń Magdy Linette! Polka zmieciona z kortu. Lekcja tenisa od trzeciej rakiety świata

Sabalenka wygrała ostatecznie 6:2, 6:1. Jej zwycięstwo było w pełni zasłużone. Jej fizyczny tenis był bardzo niebezpieczny. Białorusinka należy do tej grupy tenisistek, że gdy regularnie trafia w kort, niewiele zawodniczek jest w stanie jej dorównać.

Linette próbowała zmienić tempo gry, szukała różnych rozwiązań. W końcu przyszło zdenerwowanie. W siódmym gemie pierwszej partii kilka razy obiła rakietą o kort. Nie tak miał wyglądać jej drugi występ olimpijski. Poprzednio startowała pięć lat temu w Rio, gdzie także odpadła w pierwszej rundzie.

Rywal Huberta Hurkacza wycofał się tuż przed meczem! Zmiana rywala na igrzyskachRywal Huberta Hurkacza wycofał się tuż przed meczem! Zmiana rywala na igrzyskach

Pod koniec maja nowym trenerem Linette został Dawid Celt, kapitan reprezentacji Polski w rozgrywkach Billie Jean Cup (dawny Puchar Federacji). Pierwsze wyniki z nowym szkoleniowcem były obiecujące: trzecia runda Roland Garros i Wimbledonu. W Paryżu pokonała m.in. liderkę rankingu Ashleigh Barty, w Londynie piątą na świecie Elinę Switolinę.

Linette potrafi grać w Azji

Szkoda porażki z Sabalenką, bo Linette bardzo dobrze czuje się w azjatyckich turniejach. Sześć lat temu w Tokio doszła do pierwszego finału turnieju WTA. Dwa lata temu była także w finale w Seulu, a rok temu zwyciężyła w imprezie rozgrywanej w tajlandzkim Hua Hin. To prawdopodobnie ostatni w tym roku występ tenisistki z Poznania na kontynencie azjatyckim. Na ten moment wszystkie imprezy zaplanowane na jesień w Azji (oprócz Turnieju Mistrzyń w Shenzhen) zostały odwołane.

Iga Świątek i Daniił Miedwiediew"To żart. Nieporozumienie". Iga Świątek się uratowała, ale inni nie mieli tyle szczęścia

Niebezpieczny moment

Mecz Magdy Linette z Aryną Sabalenką rozpoczął się o godzinie 11:00 czasu lokalnego. Już wtedy odczuwalna temperatura wynosiła 37 stopni. W tych warunkach bywa bardzo niebezpiecznie, o czym przekonała się jedna z dziewczynek do podawania piłek, która zasłabła w czasie drugiego seta. Została wyprowadzona przez obsługę kortu do szatni.

W Tokio panują niemożliwe upały. W ostatni piątek udaru słonecznego doznała jedna z łuczniczek. Zawodnicy chronią się jak mogą przed słońcem, a wśród tenisistów na warunki podczas swojego meczu narzekał choćby Daniił Miedwiediew. Według ekspertów to będą najgorętsze letnie igrzyska olimpijskie w historii.

Więcej o: