MŚ RSX: Klepacka druga, kolizja Miarczyńskiego

Trwają właśnie Mistrzostwa Świata Seniorów klasy RS:X w Kadyksie w Hiszpanii. Po rozegranych 22 marca pierwszych wyścigach regat, Zofia Noceti-Klepaca zajmuje 2. pozycję, a Michał Majewski plasuje się na 7. lokacie. Przemysław Miarczyński miał kolizję z zawodnikiem z Białorusi.

Polacy bronią medali

- Rozpoczynamy rywalizację. Cała polska ekipa jest jedną z najliczniejszych w tych zawodach. RSX team startuje w komplecie, w tym nasi reprezentanci na Igrzyska Olimpijskie: Zosia Klepacka i Przemek Miarczyński.

Piotr Myszka i Zośka będą starali się co najmniej obronić srebrne medale Mistrzostw Świata z ubiegłego roku. Przemek, po złocie Mistrzostw Europy zdobytym w zeszłym miesiącu na Maderze, też chce walczyć o najwyższe trofea - tym bardziej, że w 2003 roku zdobył tu złoto Mistrzostw Świata ISAF. Łukasz Grodzicki i Michał Majewski w trakcie treningów przed regatami pokazali, że udało się poprawić niektóre elementy przygotowania. Maja Dziarnowska czuje się znakomicie. Szybko żeglowała na treningach. Przygotowania do tych ważnych regat dobrze zrealizowaliśmy - informował Paweł Kowalski, trener RS:X Team.

Klepacka druga po trzech wyścigach

Pierwszego dnia zawodów rozegrano trzy wyścigi. Wśród kobiet, w klasyfikacji generalnej prowadzi Lee Korzits z Izraela, a na 3. miejscu jest Hiszpanka Blanca Manchon Dominguez. W pierwszej dziesiątce, 7. pozycję zajmuje Maja Dziarnowska.

W klasyfikacji mężczyzn, w mistrzostwach prowadzi Francuz Bontemps Julien. Na 2. miejscu jest Byron Kokkalanis z Grecji, a 3. lokatę zajmuje Niemiec Toni Wilhelm. Wśród Polaków, najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem jest Michał Majewski, który plasuje się na 7. lokacie. Do pierwszej dziesiątki zakwalifikował się również Piotr Myszka.

- Po pierwszym dniu regat Zofia Klepacka jest 2, a Michał Majewski 7. Rozegrano trzy wyścigi. Od 12:00 przy wietrze 14 kt walczyli mężczyźni w dwóch grupach eliminacyjnych. O 15:00 na wodę wypłynęły kobiety i podzielone również na dwie grupy żeglowały w wietrze nieco silniejszym bo wiejącym już z prędkością 20 kt.

Najwyżej sklasyfikowani zawodnicy RSXteam po trzech wyścigach to Zosia Klepacka i Michał Majewski. Zofia jest druga i ma tę samą ilość punktów, co prowadząca Lee Korzits z Izraela. Michał jest siódmy ze stratą 5 punktów do prowadzącego Juliana Bontempsa z Francji.

W pierwszym wyścigu Przemek Miarczyński miał bardzo niebezpieczną kolizję z zawodnikiem z Białorusi. Po mecie skarżył się na ból w odcinku szyjnym kręgosłupa. Uderzenie było silne i niewiele brakowało, żeby Pont odniósł poważną kontuzję. Po interwencji naszego fizjoterapeuty Przemka Lutomskiego, który był z nami na wodzie Pont był w stanie kontynuować rywalizację - przekazał Paweł Kowalski.

Program zawodów:

22/03 3 wyścigi / runda kwalifikacyjna

23/03 3 wyścigi / runda kwalifikacyjna

24/03 dzień przerwy

25/03 3 wyścigi / runda finałowa

26/03 3 wyścigi / runda finałowa

27/03 3 wyścigi / runda finałowa

28/03 wyścig medalowy, zakończenie regat

Więcej informacji o regatach znajdziesz na oficjalnej stronie zawodów!

Więcej o: