Oszukał bramkarza w wybitny sposób. Kompletnie go zmylił [WIDEO]

Anton Kochurov, hokeista drugoligowej rosyjskiej drużyny Iżstal Iżewsk w jednym z ostatnich ligowych meczów popisał się niezwykle ciekawym wykonaniem rzutu karnego. Jego trafienie pomogło w odniesieniu zwycięstwa, a nagranie z tego zdarzenia stało się popularne w sieci.

W meczu ligi VHL, czyli drugiego poziomu rozgrywkowego w Rosji drużyna Iżstal Iżewsk po serii rzutów karnych wygrała z ekipą Omskie Krylia 6:5. Najwięcej po tym spotkaniu mówiło się jednak o sposobie, w jaki zawodnik gospodarzy Anton Kochurov wykonał swoją próbę.

Zobacz wideo Mariusz Czerkawski w "Wilkowicz Sam na Sam": Ludzie koło pięćdziesiątki czasem chcą poszaleć. Ja już nie muszę, ja to wszystko miałem

Efektowny gol 40-letniego hokeisty

Po regulaminowym czasie gry na tablicy wyników widniał remis 5:5. Dogrywka również nie przyniosła rozstrzygnięcia, dlatego sędzia zarządził serię rzutów karnych. Goście nie wykorzystali pierwszej próby, dlatego gospodarze stanęli przed szansą na osiągnięcie przewagi.

Do karnego podszedł niezwykle doświadczony 40-letni Anton Kochurov i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Zrobił to w fantazyjny sposób - używając tylko jednej ręki, tuż przed dojechaniem do bramkarza popisał się efektowną sztuczką, kompletnie myląc swojego przeciwnika.

 

Ostatecznie zespół Iżstalu Iżewsk wygrał serię rzutów karnych 2:1 i całe spotkanie 6:5. Mimo to zajmuje 26., przedostatnie miejsce w tabeli drugiej ligi hokeja. Drużyna Omskie Krylia znajduje się z kolei na 21. lokacie.

Więcej o: