Ogromny cios w igrzyska w Pekinie! Zabraknie największych "zimowych" gwiazd z USA i Kanady!

Telewizja ESPN poinformowała, że podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie ma zabraknąć hokeistów grających na co dzień w NHL. Wszystko ze względu na inne wykorzystane planowanej wcześniej przerwy w rozgrywkach, niż to, o jakim myślały ich władze.

Według ESPN władze NHL podjęły taką decyzję po uzgodnieniu ze związkiem zawodowym zawodników, czyli NHLPA. Oficjalne potwierdzenie wiadomości jest spodziewane w ciągu najbliższych godzin. 

Zobacz wideo Prezes PKOl Andrzej Kraśnicki: Liczymy, że na igrzyska pojedzie 60 sportowców

Znów bez hokeistów z NHL na igrzyskach! Oficjalne potwierdzenie w najbliższych godzinach

To taka sama decyzja, jak w przypadku 2018 roku i igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. Jednak wtedy została podjęta ze względu na finanse, a teraz chodzi o wpływ epidemii koronawirusa na rozgrywki NHL.

Władze NHL zmieniły decyzję przez epidemię i przekładane mecze

Władze zaplanowały bowiem przerwę w meczach ligi ze względu na udział zawodników w IO w Pekinie - na dni 6-22 lutego, ale nie przewidziały jednego: że wiele spotkań NHL będzie przekładanych ze względu na zakażenia koronawirusem

Nikita Mokiejew nie żyjeNikita Mokiejew zginał tragicznie w wypadku na autostradzie. Miał 19 lat

Nie odbyło się ich już aż 50 i tym samym władze NHL zmieniły swoje plany: chcą wykorzystać przerwę na rozegranie przekładanych spotkań, zwłaszcza że tych do lutego może jeszcze przybyć.

Rosjanie wywołali burzę na turnieju. Rosjanie wywołali burzę na turnieju. "Reżim, który zabił miliony ludzi"

Przypomnijmy, że zawodnicy startujący w NHL uczestniczyli do tej pory w pięciu edycjach igrzysk: w Nagano, Salt Lake City, Turynie, Vancouver i Soczi. W turnieju olimpijskim weźmie udział 12 reprezentacji. Do rywalizacji nie zakwalifikowała się polska kadra.

Więcej o: