Jennifer Lopez przeszkodziła w jego walce o tytuł MŚ. Teraz poznał nowy termin

Ostatnio przeszkodziła mu... Jennifer Lopez. Ale teraz wszystko wydaje się już jasne. Łukasz Różański poznał nowy termin walki o mistrzostwo świata z Oscarem Rivasem. Pojedynek zaplanowano na 29 października.

Na polskiego mistrza świata czekamy od 2016 r., gdy Krzysztofowi Głowackiemu pas odebrał Ołeksander Usyk. Polscy pięściarze, którzy chcieli podbić świat, jak Michał Cieślak, Głowacki, Adam Kownacki czy Artur Szpilka, zostali brutalnie zweryfikowani. Dlatego gdy tylko jakiś Polak otrzyma szansę walki o pas, to w sercach kibiców pojawia się nadzieja. Problem w tym, że pech nie opuszcza naszych zawodników nawet poza ringiem. Ostatnio szczęścia nie miał Maciej Sulęcki, który miał się bić o pas, ale jego rywal Jermall Charlo doznał kontuzji pleców i walkę odwołano. Na szansę - w niedawno utworzonej kategorii Bridger (do 101,6 kg) - czekał też Łukasz Różański. Ale i jego walka została przełożona, i to z dość osobliwego powodu.

Zobacz wideo Niesamowite emocje przy ringu! Kulisy walki Szpilka vs Różański

Chamzat Czimajew (9-0) po wygranej walce w UFC. Źródło: Twitter"Pupilek Kadyrowa" wygwizdany na gali UFC po zwycięstwie. "Zabiję wszystkich"

13 sierpnia Polak miał zawalczyć o pas z Oscarem Rivasem. Jednak kolumbijska gala na stadionie w Cali została odwołana, gdy okazało się, że na imprezie zabraknie zapowiadanej gwiazdy wieczoru Jennifer Lopez, która miała zagrać koncert. Piosenkarka niedawno poślubiła aktora Bena Afflecka, a że para planowała w sierpniu miesiąc miodowy, to organizatorzy zdecydowali o przesunięciu wydarzenia.

- Okazało się, że koncertu nie będzie, bo akurat mają  mieć wtedy podróż poślubną. Z taką gwiazdą to nie ma co dyskutować. Co ją obchodzi, że jakiś Różański ciężko trenował przez wiele miesięcy? A wyobraź sobie, że jestem w treningu już od listopada, bo przecież początkowo miałem mieć walkę w marcu. Później okazało się, że jest szansa na starcie o pas w czerwcu. Następnie, jak to w boksie bywa, znowu zmieniono datę. Miał być sierpień, ale też się nie uda. Teraz będę musiał przystopować z treningami, żeby się nie przegrzać w te upały. Muszę uważać na kontuzje. Urazy zawsze jakieś są, ale chodzi o takie poważniejsze - żalił się Różański. Ale własnie się okazuje, że będzie nowy termin walki.

Floyd znowu wygrałFloyd Mayweather wygrał przez nokaut. I zgarnął 20 milionów [WIDEO]

Rivas kontra Różański. Nowa data walki

Promotor Yvon Michel oświadczył, że starcie Rivasa z Różańskim ma się odbyć 29 października w mieście Barranquilla w Kolumbii.

Niepokonany pięściarz Stali Rzeszów w styczniu skończy już 37 lat. Zegar tyka. Czasu, aby spełniać marzenia, jest coraz mniej. Na razie ma na koncie 14 walk, 14 wygranych i aż 13 nokautów. Rivas wygral 28 walk z 29. W 2019 pokonał go tylko Dillian Whyte.

Więcej o: