Ewa Brodnicka straciła pas! Zdecydowało 50 gramów. Nie zdążyła

Ewa Brodnicka straciła pas WBO kategorii superpiórkowej. Polka nie zmieściła się w limicie wagowym przed walką z Mikaelą Mayer. Walka 36-latki z Amerykanką dojdzie co prawda do skutku, ale polska zawodniczka nie będzie miała szans na obronienie pasa.

Ewa Brodnicka (19-0, 2 KO) podczas ceremonii ważenia miała 130.9 funta, czyli przekroczyła wymagany limit o dokładnie 0,4 kilograma. Polka dostała równo godzinę na zbicie nadwyżki.

Zobacz wideo Mike Tyson vs Roy Jones Jr. "Ludzie chcą Tysona. Nieważne, ile ma lat"

Brodnicka nie zmieściła się w limicie wagowym. Polka straciła pas

Kiedy Brodnicka stanęła po godzinie na wadze, ważyła już tylko 130.1 funta. Limit wynosi dokładnie 130 funtów, więc zabrakło jej... 0,05 kilograma! Polka w nocy z soboty na niedzielę zmierzy się z Mayer, ale nie obroni pasa mistrzowskiego kategorii super piórkowej federacji WBO. Przepisy zakładają, że w przypadku niespełnienia limitów wagowych, zwycięstwo zawodniczki, która tych limitów nie spełniła, oznaczać będzie zwakowanie pasa. Pasa, który wciąż może zdobyć Mayer. 

Obydwie zawodniczki w dotychczasowych karierach nie przegrały żadnej walki. Brodnicka stoczyła 19 walk, wszystkie wygrała, z czego dwie przez nokaut. Mayer stoczyła natomiast 13 pojedynków w karierze, także wygrała wszystkie, z czego pięć przez nokaut.

Co ciekawe zdaniem bukmacherów faworytką walki będzie Mayer. Za jej zwycięstwo kurs wynosi około 1.50, podczas gdy kurs na Brodnicką przekracza 5.00.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.