Ewa Brodnicka straciła pas! Zdecydowało 50 gramów. Nie zdążyła

Ewa Brodnicka straciła pas WBO kategorii superpiórkowej. Polka nie zmieściła się w limicie wagowym przed walką z Mikaelą Mayer. Walka 36-latki z Amerykanką dojdzie co prawda do skutku, ale polska zawodniczka nie będzie miała szans na obronienie pasa.

Ewa Brodnicka (19-0, 2 KO) podczas ceremonii ważenia miała 130.9 funta, czyli przekroczyła wymagany limit o dokładnie 0,4 kilograma. Polka dostała równo godzinę na zbicie nadwyżki.

Zobacz wideo Mike Tyson vs Roy Jones Jr. "Ludzie chcą Tysona. Nieważne, ile ma lat"

Ewa Brodnicka Ewa Brodnicka związała się z największym promotorem świata

Brodnicka nie zmieściła się w limicie wagowym. Polka straciła pas

Kiedy Brodnicka stanęła po godzinie na wadze, ważyła już tylko 130.1 funta. Limit wynosi dokładnie 130 funtów, więc zabrakło jej... 0,05 kilograma! Polka w nocy z soboty na niedzielę zmierzy się z Mayer, ale nie obroni pasa mistrzowskiego kategorii super piórkowej federacji WBO. Przepisy zakładają, że w przypadku niespełnienia limitów wagowych, zwycięstwo zawodniczki, która tych limitów nie spełniła, oznaczać będzie zwakowanie pasa. Pasa, który wciąż może zdobyć Mayer. 

Skandal w Rosji. Szef federacji uderzył w twarz zapaśniczkę, która przegrała z Polką "Ubierałam się w dresy, w kondom i ruszałam. Jak padnę, to nie będę miała siły wstać"

Obydwie zawodniczki w dotychczasowych karierach nie przegrały żadnej walki. Brodnicka stoczyła 19 walk, wszystkie wygrała, z czego dwie przez nokaut. Mayer stoczyła natomiast 13 pojedynków w karierze, także wygrała wszystkie, z czego pięć przez nokaut.

Marcin Najman i Ewa Brodnicka Marcin Najman po skazaniu Ewy Brodnickiej: Jest po prostu dnem i frajerem

Co ciekawe zdaniem bukmacherów faworytką walki będzie Mayer. Za jej zwycięstwo kurs wynosi około 1.50, podczas gdy kurs na Brodnicką przekracza 5.00.

Więcej o: