Boks. Adam Kownacki otrzymał ofertę walki

Adam Kownacki (16-0, 13 KO), niedawny pogromca Artura Szpilki, już 4 listopada może znów pojawić się w ringu. Jego kolega, Jarrell Miller (19-0-1, 17 KO), rzucił mu wyzwanie. Walka miałaby się odbyć w Barclays Center w Brooklynie.

Miller rozpoczął karierę w 2009 roku. Od tamtej pory stoczył 19 walk, z których aż 17 wygrał przed czasem. Nigdy nie przegrał, a raz zanotował remis. 28-letni Amerykanin w przeszłości wielokrotnie sparował z Kownackim i pomagali sobie nawzajem podczas przygotowań przed walkami. Teraz mogą się zmierzyć podczas gali w Brooklynie (Nowy Jork), gdzie walką wieczoru będzie starcie o pas mistrzowski federacji WBC pomiędzy - obecnym mistrzem - Deontayem Wilderem (38-0, 37 KO), a Luisem Ortizem (27-0, 23 KO).

Z propozycją skonfrontowania się wyszedł Miller, który złożył ofertę Polakowi - taką informację podał na Twitterze Łukasz Lichota, który współpracuje z Kownackim.

Polak jeszcze nie podjął żadnej decyzji.

Kownacki w wieku siedmiu lat wyemigrował z rodzicami do Stanów Zjednoczonych. Zamieszkał w polskiej dzielnicy Greenpoint na Brooklynie. Większość rodaków dowiedziała się o nim dopiero w lipcu 2017 roku, kiedy efektownie wygrał z Arturem Szpilką (przez techniczny nokaut w IV rundzie). Teraz planuje zostać mistrzem świata. Twierdzi, że dokona tego do 2019 roku.

Więcej o nim przeczytacie TUTAJ i TUTAJ.

Zobacz wideo
Więcej o: