Pirelli chce powrócić do Formuły 1

Produkująca opony firma Pirelli zamierza złożyć zespołom Formuły 1 swoją ofertę. Pirelli miałoby rozpocząć współpracę w sezonie 2011. Wstępną prezentację ma przeprowadzić przed Grand Prix Hiszpanii, które odbędzie się 9 maja.

Formuła 1 potrzebuje nowego dostawcy opon, po tym jak rezygnację po sezonie zapowiedziała japońska firma

Bridgestone, kończąc tym samym 14-letnią współpracę. Bridgestone jest jedynym dostawcą od 2007 roku. Wcześniej w latach 1997 i 1998 rywalizowała z firmą Goodyear a od 2001 do 2006 z Michelin.

Wśród potencjalnych dostawców w sezonie 2011 są Michelin i amerykańska firma Cooper. Teraz do walki zamierza włączyć się Pirelli, która zapowiada złożenie oferty na dostarczenie ogumienia wszystkim zespołom F1.

- Pirelli zapowiada, że przedstawi (...) ofertę na dostawę opon dla wszystkich zespołów w Mistrzostwach Formuły 1 - napisano w oświadczeniu. - Prezentacja oferty odbędzie się przed następnym Grand Prix F1 w Hiszpanii w dniu 9 maja.

Zaledwie tydzień temu, szefowie Pirelli w rozmowie z włoskimi mediami podali szereg warunków, które musiałyby zostać spełnione by firma wróciła do Formuły 1, po raz pierwszy od 1991 roku. Jednym z nich było zwiększenie rozmiaru opon z 13 (33,02 cm) do 18 cali (45,72 cm) oraz chęć zespołów do wkładu finansowego w realizację dostaw.

Robert Kubica wstępnie podpisał umowę z Ferrari? 

Więcej o: