Kubica tak blisko Russella w Austrii jeszcze nie był. Sensacyjny wynik kwalifikacji

Robert Kubica po raz dziewiąty w tym sezonie przegrał kwalifikacje z George'em Russellem, ponownie zajmując 20. miejsce. Najszybszy okazał się Charles Leclerc, który wyprzedził Lewisa Hamiltona i Maxa Verstappena.

Robert Kubica zajął w kwalifikacjach przed GP Austrii ostatnie, 20. miejsce, przegrywając ze swoim zespołowym partnerem o ponad 0,3 sekundy. Polak może jednak wystartować przed George'em Russellem, jeśli ten otrzyma karę za zablokowanie Daniła Kwiata w końcówce pierwszego segmentu sobotniej "czasówki".

Zobacz wideo

Russell nie jest jednak jedynym kierowcą, który może otrzymać karę przesunięcia na starcie. Lewis Hamilton zepsuł szybkie okrążenie Kimiemu Raikonnenowi, co sprawiło, że Fin pozdrowił kierowcę Mercedesa środkowym palcem. Sędziowie jednak incydentami zajmą się dopiero po zakończeniu sesji.

To nadal nie koniec dramatów. Pod koniec drugiej części "czasówki" Sebastian Vettel zjechał do garażu, a przy jego bolidzie natychmiast rozpoczęły się intensywne prace. Jak się okazało, Niemiec nie mógł już wziąć udziału w ostatnim segmencie kwalifikacji ze względu na uszkodzenia podłogi w jego samochodzie.

Ostatecznie kwalifikacje wygrał Charles Leclerc, który pokonał Lewisa Hamiltona oraz Maxa Verstappena. Początek rywalizacji w niedzielę o godz. 15:10. Relacja z wyścigu na Sport.pl.

Więcej o: