Wielki powrót do Formuły 1? Legenda znów może jeździć dla Ferrari

Według informacji z padoku toru w Austrii, zespół Red Bull Racing może podjąć się próby ponownego zatrudnienia Sebastiana Vettela. Uważa się, że wakat po Niemcu w Ferrari mógłby przejąć Fernando Alonso.

Według informacji z padoku toru w Austrii, zespół Red Bull Racing może podjąć się próby ponownego zatrudnienia Sebastiana Vettela.

Zobacz wideo

Coraz częściej pojawiają się informacje na temat odejścia Maksa Verstappena ze stajni z Milton Keynes. Holendrem rzekomo interesuje się Mercedes, który byłby skłonny ściągnąć go w miejsce Valtteriego Bottasa.

Według informacji z Austrii, Red Bull będący w skomplikowanej sytuacji ze swoimi juniorami mógłby spróbować nakłonić Sebastiana Vettela do powrotu. Niemiec od pięciu lat reprezentuje Ferrari i szczególnie sezon 2019 jest dla niego trudny. Po ośmiu rundach 31-latek ma na koncie tylko jedno pole position, a jego najlepszą pozycją na mecie była druga.

Fernando Alonso wróci do Ferrari?

W przypadku wakatu w Ferrari włoskie "Corriere dello Sport" uważa, że do zespołu mógłby wrócić Fernando Alonso. Hiszpan obecnie jest ambasadorem McLarena i podejmuje się pojedynczych startów w innych seriach. Kierowca podkreślał również wielokrotnie, iż jego powrót do F1 byłby możliwy tylko przy gwarancji konkurencyjnego bolidu.

Więcej o Formule 1 na f1wm.pl