F1. Robert Kubica: Nie mogę się doczekać powrotu tego uczucia

Kierowcy Williamsa nie mogą się doczekać jazdy w Baku. - Będę tu jeździł pierwszy raz, ale w przeszłości bardzo lubiłem jazdę na takich torach - powiedział przed GP Azerbejdżanu Robert Kubica.
Zobacz wideo

W oficjalnej zapowiedzi przed GP Azerbejdżanu kierowcy Williamsa wypowiedzieli się na temat jazdy po ulicznym torze. - Czas na czwarty wyścig sezonu i rywalizację w Baku. Z tego, co widziałem w ubiegłym roku, tor wygląda na bardzo wymagający, jeden z najbardziej w kalendarzu. Będę jeździł tu pierwszy raz, ale w przeszłości bardzo lubiłem jazdę na takich typach torów i nie mogę doczekać się powrotu tego uczucia - powiedział Robert Kubica.

W poprzednim sezonie w serii F2 znakomicie zaprezentował się w Baku George Russell, który ten tor zna lepiej niż Polak. - Naprawdę nie mogę się doczekać jazdy w Baku. W ubiegłym roku w F2 przejechałem tu prawdopodobnie swój najlepszy weekend w całym sezonie i powinienem był wygrać oba wyścigi. Prowadziłem w pierwszym, ale incydent pod koniec wyścigu sprawił, że wyjechał samochód bezpieczeństwa. Potem startując z 12. miejsca wygrałem drugi wyścig. Mam stąd świetne wspomnienia więc nie mogę doczekać się powrotu na ulice Baku - powiedział Brytyjczyk.

- Ten tor zawsze dostarczał wielu wyzwań, łącznie z bardzo dużymi dohamowaniami, szczególnie po długiej prostej. Biorąc pod uwagę, że najważniejsze sesje weekendu wyścigowego odbywają się o zmierzchu i na torze może szybko się ochładzać, zadanie kierowców nie będzie łatwe. Przez zróżnicowany układ toru, możemy spodziewać się, że zespoły będą eksperymentować z różnymi ustawieniami oporów i aerodynamiki, a kierowcy będą musieli poradzić sobie na długich prostych i bardzo ciasnej, krętej sekcji środkowej toru. Jeżeli chodzi o naszych kierowców, to George jest zaznajomiony z torem, bo wygrał w Baku wyścig F2 w sezonie 2018, ale dla Roberta to będzie nowe doświadczenie jako część jego powrotu - powiedział starszy inżynier wyścigowy Williama, Dave Robson.

Robert Kubica spokojny o swoje przygotowanie fizyczne

Przed powrotem Roberta Kubicy do Formuły 1 pojawiły się obawy co do jego dyspozycji fizycznej. Polak uważa jednak, że jest świetnie przygotowany do startów, a wątpliwości dotyczące jego formy były przesadzone. Kierowca Williamsa zauważa, że od jego ostatniego wyścigu przed przerwą wiele się zmieniło. - Są rzeczy, które są takie same, ale jest wiele rzeczy, które są całkowicie inne, jak na przykład zarządzanie oponami - powiedział Kubica.

Więcej o: