F1. Stroll może zadebiutować w Force India przy okazji testów w Abu Zabi

Wszystko wskazuje na to, że Lance Stroll zadebiutuje za sterami bolidu Force India podczas testów ogumienia, jakie odbędą się po Grand Prix Abu Zabi.

Wszystko wskazuje na to, że Lance Stroll zadebiutuje za sterami bolidu Force India podczas testów ogumienia, jakie odbędą się po Grand Prix Abu Zabi.

Przejście Kanadyjczyka z Williamsa do Force India nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone, jednak ruch ten wydaje się naturalną konsekwencją przejęcia zespołu z Silverstone przez ojca kierowcy – Lawerence'a.

F1. Alonso chciałby sprawdzić nową kamerę pokładową

Szef Force India – Otmar Szafnauer przyznał, że w optymalnym scenariuszu jego zespół chciałby wyjaśnić kwestię obsady drugiego wyścigowego fotela przed testami opon Pirelli na torze Yas Marina.

„Myślę, że Abu Zabi byłoby dobrą okazją do tego, by drugi kierowca wsiadł do bolidu i przejechał trochę kilometrów. Te testy koncentrują się wyłącznie na nadchodzącym sezonie. Chociaż będziemy korzystać z tegorocznego bolidu, to znajdą się w nim nowe opony. Chcemy poznać przyszłoroczne ogumienie”.

Pytany o to, czy istnieje ryzyko, iż plan testów ze Strollem będzie musiał zostać porzucony, Szafnauer odpowiedział: „Nie sądzę, ale nie mamy powodów do pośpiechu. Z uprzejmości do Estebana [Ocona] chcemy poczekać do momentu, aż określi swoje plany. Byłoby dobrze, gdyby mógł sam je ogłosić”.

Vettel: Zbyt długo zajęło nam zrozumienie błędów

Poproszony o sprecyzowanie, czy do końca obecnego sezonu Ocon pozostanie zespołowym partnerem Sergio Pereza, Szafnauer odrzekł: „Tak, z całą pewnością. Nie ma powodu, by tak nie było”.

Więcej o: