Nowe życie Ashleigh Barty. Teraz rywalizuje z Guardiolą i Phelpsem

Ashleigh Barty wraca na światową scenę sportu, zamieniając rakietę tenisową na kij golfowy. Była światowa numer jeden rankingu WTA na przełomie czerwca i lipca zagra w drużynowej imprezie w New Jersey u boku wybitnych osobistości.

Barty, która w marcu niespodziewanie ogłosiła koniec kariery tenisowej, będzie główną gwiazdą turnieju z serii Icons, który po raz pierwszy zostanie rozegrany w USA. Drużyna gospodarzy, której kapitanem będzie mistrz Masters z 1992 r. Fred Couples, zmierzy się z resztą świata pod wodzą legendy golfa Erniego Elsa.

Zobacz wideo Iga Świątek podekscytowana występem w Polsce. "Chcę czerpać energię z trybun"

Iga ŚwiątekIga Świątek ma już 19 zwycięstw z rzędu. Czas na mączkę w Stuttgarcie [DRABINKA]

Barty zadebiutuje w imprezie golfowej

W rywalizacji wezmą także udział m.in. menedżer Manchesteru City Pep Guardiola, były pięściarz Oscar De La Hoya czy emerytowany pływak Michael Phelps.

Czerwcowy turniej rozgrywany jest w formacie meczów drużynowych z dziewięcioma dołkami w Liberty National. Ashleigh Barty już zapowiedziała, że w przyszłym roku chciałaby przenieść zawody do Australii.

Ashleigh Barty jak dotąd nie określiła szczegółowo planów na emeryturę, choć media twierdzą, że przynajmniej w pewnym stopniu dotyczą one golfa. Wszystko za sprawą faktu, że Barty mieszka w okolicy pola golfowego. Była liderka rankingu WTA w tym miesiącu wygrała zawody kobiet w klubie Brookwater.

Iga ŚwiątekTrzeci tydzień, a ten widok nam się nie nudzi. Iga Świątek wciąż na szczycie

- Jest naprawdę zręczną zawodniczką. Mogę powiedzieć, że jeśli tylko poświęci na to trochę czasu, będzie świetna. Jeśli chodzi o finezyjne uderzenia, czasami ma problemy, ale dzięki grze w tenisa wie, jak układać ręce - opisuje grę byłej tenisistki Karrie Webb, siedmiokrotna zwyciężczyni turnieju z serii Icons.

Więcej o: