Sensacyjny ruch Novaka Djokovicia. Tak walczy z COVID-19! Reuters ujawnia nieznane fakty

Firma QuantBioRes z Danii prowadzi badania nad lekiem, który z założenia ma pomóc w walce z koronawirusem. Okazuje się, że większościowym właścicielem instytucji został Novak Djoković.

Novak Djoković od prawie dwóch lat ma być posiadaczem 80 procent udziałów w duńskiej firmie biotechnologicznej QuantBioRes - informuje jej dyrektor generalny Ivan Loncarevic. Instytucja ta zatrudnia 10 naukowców, którzy pracują w Danii, Australii i Słowenii.

Zobacz wideo "Djoković jest największym sportowcem w naszym kraju. Wszyscy jesteśmy po jego stronie"

Djoković właścicielem firmy, która walczy z pandemią

Agencja Reuters poprosiła o komentarz rzecznika prasowego jednego z najlepszych tenisistów świata, ale dotąd nie otrzymała odpowiedzi w tej sprawie. Wiadomo, że do zakupu miało dojść w czerwcu 2020 roku, ale nie ma informacji na temat tego, ile Serb zapłacił za udziały.

Legenda tenisa zachwycona Igą Świątek. Legenda tenisa zachwycona Igą Świątek. "Jestem wielką fanką Igi. Ma spore szanse"

QuantBioRes aktualnie pracuje nad lekiem, który powinien pomóc w walce z koronawirusem. Ma on bazować na peptydach, naturalnych związkach chemicznych, które powstrzymywać będą wirusa przed infekowaniem komórek ludzkich. Wiele wskazuje na to, że badania kliniczne medykamentu rozpoczną się latem tego roku w Wielkiej Brytanii. 

Przypomnijmy, że "Nole" musiał wrócić do kraju i nie gra w Australian Open. To długotrwałym konflikcie z władzami, który zdawał się już nie mieć końca. Liderowi rankingu ATP nie udało się przekonać Australijczyków do wydania mu pozwolenia na wzięcie udziału w turnieju pomimo tego, że jest niezaszczepiony. W sobotę przesądził o tym definitywnie sąd federalny i w niedzielę Djoković opuścił kraj.

Więcej o: