Novak Djoković wycofuje się, bo turniej mu się nie opłaca

Novak Djoković poinformował, że nie weźmie udziału w turnieju ATP w Paryżu. Serb uznał, że zależy mu na utrzymaniu pozycji lidera rankingu, a w Paris Masters nie jest w stanie zyskać dodatkowych punktów.

Novak Djoković w rozmowie z serbski dziennikiem "Sportski Żurnal" przyznał, ze nie zamierza bronić tytułu wywalczonego przed rokiem w Paryżu. - Nie zagram w Paryżu, bo nie powiększę tam swojego dorobku punktowego. Pojadę do Wiednia i Londynu. W Wiedniu rok temu nie grałem, więc mogę tam zdobyć aż 500 punktów. Dużo też będzie do zgarnięcia w Londynie - powiedział serbski tenisista.

Zobacz wideo Świątek wygrała Roland Garros. "Kiedyś przetrwała mentalny kataklizm"

Djoković wykorzystuje zmiany przepisów

Djoković nie miałby takiej możliwości, gdyby nie zmiana w przepisach, spowodowaną pandemią koronawirusa. Zgodnie z nią, tenisiści i tenisistki mogą zachować punkty rankingowe, wywalczone w turniejach 2019 roku, bez próby ich obrony w 2020 roku. Serb tym samym zachowa punkty wywalczone przed rokiem, gdy wygrał Paris Masters.

Lider rankingu ATP nie ukrywa, że jego najważniejszym celem jest obrona 1. pozycji w rankingu. - Najważniejsze dla mnie jest zdobycie jak największej liczby punktów. Chcę uzyskać jak największą przewagę nad goniącymi mnie rywalami na starcie kolejnego sezonu. Chcę zapisać się w historii jako tenisista, który spędził największą liczbę tygodni na czele rankingu ATP i zrobię wszystko, żeby to się udało - powiedział Djoković.

Przeczytaj także:

Więcej o: