Sport.pl

Tenisistki dyskryminowane w Australii? "Zostały zepchnięte na boczne korty"

Maria Szarapowa i Sloane Stephens krytykują organizatorów turnieju WTA w australijskim Brisbane. Narzekają, że kort centralny był wyłącznie do dyspozycji tenisistów.

Najlepsi tenisiści i tenisistki świata są w Australii, gdzie przygotowują się do Australian Open. Zawodnicy uczestniczą w nowych drużynowych rozgrywkach ATP Cup, a zawodniczki w turnieju w Brisbane. Wyjątkowo dużo tenisowych emocji było ostatnio w Brisbane, gdzie rywalizowały i panie i panowie. Wśród mężczyzn m.in. reprezentacji Australii, dlatego zawodnicy występowali na głównym korcie Pat Rafter Arena. Zawodniczki zaś musiały grać na bocznych kortach, o co żal mają Maria Szarapowa i Sloane Stephens

Hubert Hurkacz zdradził nam tajemnice swojego sukcesu!

Zobacz wideo

Tenisistki mają pretensje do organizatorów

- Można było zauważyć, że jest to trochę turniej gorszego sortu. W głównej drabince znalazło się sześć tenisistek z Top 10. Uważam, że wiele dziewczyn zasłużyło na grę na korcie centralnym - przekonuje Szarapowa. Stephens dodaje: Dziewczyny zostały zepchnięte na boczne korty, tak jak to zawsze ma miejsce. Było to trochę niefortunne, ale grałyśmy i robiłyśmy swoje. Mam nadzieję, że w przyszłym roku zostaną wprowadzone pewne poprawki.

Tenisiści wynieśli się już z Brisbane, bo ćwierćfinały i kolejne fazy ATP Cup odbywają się w Sydney. Dzięki temu tenisistki mogą rywalizować na tamtejszym korcie głównym.

Więcej o:
Komentarze (24)
Tenisistki dyskryminowane w Australii? "Zostały zepchnięte na boczne korty"
Zaloguj się
 • juha

  Oceniono 12 razy 12

  Dyskryminowani w tenisie to są mężczyźni, którzy w wielkim szlemie muszą grać do 3 wygranych setów, co niejednokrotnie kończy się 5-godzinnymi bataliami, i dostają za taki mecz tyle samo pieniędzy, co panie truchtające przez 1-2 godzinki.

 • stray

  Oceniono 4 razy 4

  Zlikwidować ten mizoginiczny podział na sport męski i kobiecy. Kobiety powinny mieć możliwość rywalizowania z mężczyznami, w końcu są równe.

 • at-at-68

  Oceniono 7 razy 3

  Czyli.... Równouprawnienie i spłaszczenie...
  Usuńmy "sztuczny" podział na tenisa żeńskiego i męskiego.
  Powołajmy do życia jeden system rozgrywek, wspólny dla pań i panów.
  Fakt, że największy wrzask będzie po stronie tzw. działaczy, bo im się zapewne zredukuje posadki, które w "naturalny" sposób są dublowane w tenisie żeńskim i męskim, ale jesteśmy przygotowani na takie poświęcenie.
  I ................... i wtedy zapraszamy wszystkie wyemancypowane Panie Tenisistki.

 • leninnus

  Oceniono 2 razy 2

  Nie od dziś wiadomo że Kopernik, Lewandowski i Messi to kobiety!

 • mazen17

  Oceniono 3 razy 1

  Grajcie jek mężczyzni (albo przeciwko nim) to poprawki zostaną wprowadzone.

 • student_zebrak

  Oceniono 5 razy 1

  Marysiu, kobiecy tenis to polowa meskiego.

 • durius

  0

  Szarapowa ? ... To już zwłoki tenisa.

 • 1234pablo

  0

  O strażakach jakoś nie piszecie, że dyskryminują "strażaczki", a ani specjalnie ich nie widać, ani nawet żadna nie zginęła.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX