Felipe Massa wrócił na tor

W poniedziałek Felipe Massa po raz pierwszy pojawił się na torze wyścigowym - w Sao Paulo przejechał siedem okrążeń kartodromu gokartem. Jego powrót do ścigania w F1 w tym sezonie jest jednak wykluczony.

Zobacz Massę za kierownicą gokartu na Zczuba.pl ?

Dla Massy poniedziałkowa przejażdżka gokartem to pierwszy kontakt z samochodem wyścigowym od koszmarnego wypadku podczas kwalifikacji do GP Węgier. Na kartodromie w Sao Paulo kierowca Ferrari jeździł pod czujnym okiem osobistego lekarza Dino Altmanna.

Źródło zbliżone do Ferrari twierdzi, że Massa za kierownicą czuł się świetnie. - Nie było żadnych problemów. Obawiał się trochę o to, czy po założeniu kasku nie będzie czuł dyskomfortu w miejscu, w którym miał pogruchotane kości czaszki, ale wszystko było w porządku. Chciałby wrócić na ostatni wyścig sezonu, ale to zależy od wyników kolejnych badań lekarskich - mówi anonimowe źródło.

Ostatnie Grand Prix sezonu odbędzie się 1 listopada w Abu Dabi. Rzecznik zespołu Ferrari Luca Colajanni powiedział, że powrót Felipe Massy podczas którejś z kończących obecny sezon Grand Prix jest wykluczony. - Rehabilitacja Felipe przebiega bardzo dobrze, ale nie planujemy przyspieszania jego powrotu - powiedział.

Więcej o Formule 1 w serwisie F1.pl ?

Więcej o: