F1. Button: Czuję presję przed walką o tytuł

Lider klasyfikacji mistrzostw świata Jenson Button zdaje sobie sprawę z tego, jak bliski jest osiągnięcia wymarzonego tytułu. - Czuję już na sobie presję, ale wiem, że znajduje się w bardzo dogodnym położeniu - uważa Brytyjczyk.

- To jest ciężkie, ale jednocześnie bardzo ekscytujące. presja jest częścią rywalizacji - powiedział o wysokich oczekiwaniach wobec swojej osoby kierowca Brawn GP.

Button na trzy wyścigi przed zakończeniem sezonu ma 15 punktów przewagi nad swoim kolegą z zespołu Rubensem Barichello i aż 25 nad trzecim w klasyfikacji Sebastianem Vettelem z ekipy Red Bulla. Mistrzostwo świata może przypieczętować już w najbliższy weekend na torze Suzuka podczas GP Japonii. Stanie się tak, jeżeli zdobędzie pięć punktów więcej niż Barichello.

- Nie stanę do wyścigu z myślą, że po jego zakończeniu muszę być mistrzem świata. Jest tyle rzeczy, które mogą się wydarzyć podczas tego weekendu. Jest trzech ludzi, którzy mają szansę na ostateczny triumf i ja jestem wśród nich - powiedział Button. - Chciałem być kierowcą Formuły 1 od kiedy byłem dzieckiem. jestem szczęśliwy, że walczę o mistrzostwo i nigdy tego czasu nie zapomnę - zakończył.

Tor Suzuka - jedyna 'ósemka' w Formule 1 Reanult wkrótce poda nazwisko nowego kierowcy

Więcej o: