Znany influencer zawalczy na FAME MMA 13. Kim jest Sergiusz "Nitrozyniak" Górski?

Gala FAME MMA 13 zbliża się wielkimi krokami. Już w sobotę, 26 marca fani zbiorą się w Arenie Gliwice, by oglądać swoich ulubieńców. W walce wieczoru wystąpi dobrze znany społeczności internetowej Sergiusz "TheNitroZyniak" Górski.

Sergiusz "TheNitroZyniak" Górski to jeden z najpopularniejszych twórców internetowych w Polsce. Od lat jest aktywny na serwisie YouTube oraz innych social mediach. Niedługo spróbuje czegoś kompletnie nowego, bowiem wejdzie do oktagonu, gdzie stoczy swoją pierwszą walkę MMA. Kim dokładnie jest zawodnik federacji FAME MMA i dlaczego na jego występ czekają setki tysięcy fanów w całej Polsce?

Zobacz wideo Horror od twórcy Resident Evil i kosmiczna odyseja. Na jakie gry czekamy w w 2022 roku?

Początki na YouTube

Swój kanał na YouTube "TheNitroZyniak" założył w 2013 roku, kiedy miał 18 lat. Początkowe treści były bardzo zróżnicowane. Górski tworzył filmy, w których wypowiadał się na różne tematy. Z czasem doszły do tego również nagrania z różnych gier, zaczynając od FIFY 13. 

Od zawsze cechował go wyjątkowo ekspresyjny styl. "Nitro" lubił dużo pokrzyczeć, nie bojąc się wyrażać swoich opinii, nawet jeśli oznaczało to dość wulgarne przesłanie. To jego element rozpoznawczy, który jest z nim w zasadzie do dziś. Odbiorcy docenili go za szczerość do bólu - Górski nigdy nikogo nie udawał, przez co czasem też pakował się w kłopoty i trafiał pod lincz za zbyt późne ugryzienie w język.

Z czasem "Nitro" zaczął również współtworzyć pierwszą dużą ekipę, jaką stworzyli polscy YouTuberzy - Rich Zone, którego założycielem był Tomasz "Gimper" Działowy. Grupa przeprowadziła razem kilka inicjatyw, między innymi wybierając się na ogólnopolską trasę na spotkania z fanami. 

Vitality CS:GOEsportowy kolos na glinianych nogach. W tym roku same porażki

Inwestycja w esport

W 2017 roku Górski zaangażował się w działalność esportową. Pod patronatem jego i innego członka Rich Zone, Szymona "Isamu" Kasprzyka założono Pompa Team. Organizacja zaangażowała się przede wszystkim w League of Legends oraz Counter Strike'a. 

Twarzą projektu był Kasprzyk, ale Górski również aktywnie uczestniczył w projekcie, skupiając się głównie wokół LoL'a. Zespół odniósł kilka sukcesów na lokalnej scenie, lecz w kompetycjach międzynarodowych nigdy nie zdołał specjalnie zaistnieć.

Więcej treści gamingowych na Gazeta.pl 

W kwietniu 2021 roku "TheNitroZyniak" został zbanowany przez Riot Games na czas nieokreślony - czyli w zasadzie permanentnie - za toksyczne zachowanie w social mediach, w samej grze oraz na prowadzonych transmisjach. Oznaczało to, że Górski nie mógł dłużej funkcjonować w ekosystemie esportowym tworzonym przez Riot. Wykluczono go z funkcji właściciela, bądź potencjalnego sponsora zespołu. "Nitro" musiał sprzedać organizację. W ten sposób jego aktywny epizod w esportowym świecie dobiegł końca:

To moje esportowe dziecko. Jestem z niego i ze wszystkich naprawdę dumny. Poniekąd jest to mój oficjalny i definitywny koniec aktywnej kariery w esporcie. Dzięki wszystkim i tyle.

Twitch.Tych streamerów dosłownie nikt nie ogląda. Przygotowano dla nich coś specjalnego

Co "Nitro" robi obecnie?

"TheNitroZyniak" nadal zajmuje się twórczością w internecie. Jego kanał przechodzi swoisty renesans. Górski głównie komentuje różne nagrania i wypowiada na poszczególne tematy. Dalej nie ma w swoich wypowiedziach hamulców, za co jedni go cenią, a inni przeklinają. Dodatkowo zaczął coraz częściej prowadzić transmisje na żywo, które oglądają tysiące osób na raz.

Poza tym Górski prowadzi swoją własną linię ubrań 7MORE7. Nie tak dawno marka rozpoczęła współpracę z raperem Sebastianem "Sentino" Alvarezem, którego sam "Nitro" jest fanem. 

Prywatnie streamer ma narzeczoną i syna. Historia z jego partnerką Sandrą to swoją drogą bardzo ciekawy temat. Górski poznał ją bowiem kilka lat temu podczas rozmów z przypadkowymi osobami w internecie, na portalu Omegle. Filmik z ich pierwszego spotkania nadal jest dostępny na jego kanale i wygenerował ponad 5 milionów wyświetleń. 

Fani "Nitra" bardzo często zaznaczali, że chętnie zobaczyliby go w oktagonie, zwłaszcza wobec rosnącej popularności sportów walki wśród influencerów. W końcu Górski przyjął ofertę. Swoją walkę "TheNitroZyniak" stoczy 26 marca w Arenie Gliwice, na gali FAME MMA 13. Jego przeciwnikiem będzie inny twórca internetowy, Paweł "Unboxall" Smektalski.

Crusader Kings IIIMiły gest twórców słynnej gry. To ukłon w kierunku Ukrainy

Więcej o: