Rozpoczynają się mistrzostwa Polski Heroes 3! Największy turniej w historii kultowej gry

Mistrzostwa Polski w Heroes of Might and Magic III już wkrótce! To już trzeci turniej ogólnokrajowy, w którym może wystartować każdy. Wystarczy wykonać trzy krótkie kroki. Zapisy na MP zostaną zamknięte 10 kwietnia 2020 roku.

Będzie to już trzecia edycja Mistrzostw Polski Heroes III, produkcji wydanej w 1999 roku. Aby wystartować w mistrzostwach, należy wykonać trzy kroki, którymi są:

  1. Założenie konta w Online-Lobby Horn of the Abyss
  2. Dołączenie do serwera Discorda Jaskini Behemota
  3. Wypełnienie formularza rejestracyjnego i akceptacja regulaminu rozgrywek

Turniej wystartuje 11 kwietnia i zostanie rozegrany online. Wciąż trwa promocja turnieju, między innymi w serwisie YouTube pojawił się filmik zapowiadający planowany turniej, a we Wrocławiu pojawił się specjalny mural, który przypomina o Mistrzostwach Polski. 

 

Mistrzostwa Polski w Heroes III - zasady rozgrywek

Turniej został podzielony na fazę grupową, fazę decydującą oraz Wielki Finał. W fazie grupowej przewidziano system rozgrywek BO1, czyli mecz każdy z każdym do jednej wygranej. W fazie pucharowej, będącej częścią fazy decydującej, zawodnicy przejdą na system BO3, który polega na przewadze dwóch wygranych. Faza decydująca zaczyna się w 1/16 Mistrzostw Polski, jedyną różnicą między obiema fazami jest zwiększenie liczby map. 

Wielki Finał MP Heroes III zostanie rozegrany w studiu telewizyjnym, tak jak to miało miejsce w poprzednich edycjach. Dodatkowo odbędzie się on na takich samych zasadach jak faza decydująca, będzie obowiązywał system BO3. 

Organizatorzy esportowych zmagań nie podali jeszcze oficjalnych nagród przewidzianych w turnieju. W poprzednich edycjach najlepsi gracze nagradzani byli statuetkami, tytułami oraz nagrodami pieniężnymi w maksymalnej wysokości 10 tys. złotych. Więcej informacji można uzyskać na oficjalnej stronie Mistrzostw Polski Heroes of Might and Magic III.

Zobacz wideo