LoL. DIG podjęło decyzję w sprawie gracza wartego ponad dwa miliony dolarów

Dignitas otwiera drogę swojemu toplanerowi. Team League of Legends mimo wstępnych rozmów z Heo "Hunim" Seung-hoonem i złożonej propozycji nowego kontraktu, po słabszej postawie w LCS poinformowało, że gracz może szukać nowej drużyny.

Dignitas mimo wysokich aspiracji, nie zaprezentowało się najlepiej w League of Legends Championship Series. Drużyna zajęła siódme miejsce, dlatego zarówno władze jak i sztab szkoleniowy szukają rozwiązań, które poprawią sytuację formacji. Jednym z kroków DIG jest zezwolenie swojemu toplanerowi na poszukiwania nowego teamu. Początkowe zarobki "Huniego" w Dignitas miały wynosić 2.3 miliona dolarów. 

League of Legends i najlepiej zarabiający gracz na rynku

"Huni" przez kontrakt jaki go obowiązywał z DIG, miał zarabiać rocznie ponad dwa miliony dolarów, co czyni go jednym z najlepiej zarabiających graczy League of Legends na rynku. Podpisana na dwa lata umowa jednak nie zostanie wypełniona. Profesjonalny gracz odniósł się także do ogłoszenia udostępnionego przez team Dignitas i krótko zaproponował składanie ofert w wiadomości prywatnej. 

Heo "Huni" Seung-hoon swoją karierę profesjonalną rozpoczął, dołączając do Fnatic w 2015 roku. Dignitas to piąta formacja Koreańczyka. "Huni" jest wicemistrzem świata z 2017 roku, graczem, którego trzykrotnie wybrano na MVP fazy grupowej Mistrzostw Świata w 2019 roku oraz zwycięzcą w barwach Clutch Gaming (zmienione na Dignitas) Regionalnych Finałów LCS w 2019 roku, które zapewniło kwalifikację do MŚ. 

Zobacz wideo