Fatalne informacje dla fanów skoków! Kolejne zawody odwołane

Letnie Grand Prix w skokach narciarskich w Hinzenbach oraz inne wydarzenia zaplanowane w Austrii przez Międzynarodową Federację Narciarską do czwartego października zostały odwołane. To oznacza, że kalendarz letniego cyklu skróci się jeszcze bardziej, niż zakładano.

Władze Austriackiego Związku Narciarskiego podjęły decyzję o odwołaniu wszystkich międzynarodowych imprez sportowych do czwartego października tego roku. Decyzja to efekt wciąż trwającej epidemii koronawirusa.

Zobacz wideo Adam Małysz: W Lahti byłem potwornie zły. Nie wierzyłem w to, co robił Karl Geiger, że to taki fighter. Czułem, że inni coś mieli

Austriacy odwołują zawody FIS do czwartego października

W związku z rezygnacją z roli gospodarza imprez Austriacy nie zorganizują aż pięciu wydarzeń sportowych. Najbardziej “ucierpią” skoki narciarskie. Odwołane zostały: Letnie Grand Prix w Hinzenbach (26–27 września), Letni Puchar Kontynentalny w Stams (19-20 września 2020), FIS Cup w Villach (3-4 października) oraz Alpen Cup w Villach (12-13 września). Austriacy zrezygnowali także z przeprowadzenia FIS Grand Prix w kombinacji norweskiej zaplanowanego na 19-20 września w Tschagguns.

Cykl LGP w skokach skrócony. Może się skończyć na zawodach w Polsce i Niemczech

To oznacza, że cykl Letniego Grand Prix w skokach skrócił się do czterech weekendów - zawody mają się odbyć w Wiśle, Szczuczyńsku, Czajkowskim i Klingenthal. Jednak z racji małego zainteresowania udziałem w konkursach pod znakiem zapytania może być także organizacja tych w Rosji i Kazachstanie.

Po czwartym października zawody rozgrywane pod egidą FIS w Austrii powinny się odbyć. Puchar Świata w skokach narciarskich ma tam zagościć dwukrotnie, podczas 69. Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku i Bischofshofen. Dodatkowo w Hinzenbach mają wystartować także skoczkinie, a kombinatorzy norwescy w Seefeld oraz Ramsau. Więcej o sportach zimowych przeczytasz na sportsinwinter.pl

Przeczytaj także:

Więcej o: