Oficjalnie! Poznaliśmy rywali Polaków w Final Six Ligi Narodów i terminarz

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) potwierdziła skład grup i program Final Six siatkarskiej Ligi Narodów, który odbędzie się w dniach 10-14 lipca w amerykańskim Chicago.

Zgodnie z informacją przekazaną przez Międzynarodową Federację Piłki Siatkowej (FIVB), Polacy zmierzą się w fazie grupowej Final Six z Brazylią i Iranem. W grupie A zagrają Amerykanie (gospodarze), Rosjanie oraz Francuzi. Do dalszej fazy awansują po 2 zespoły z każdej grupy.

Zobacz wideo

Terminarz Final Six siatkarskiej Ligi Narodów (godziny według czasu polskiego):

 • Grupa A:
  10 lipca: USA - Francja (godz. 2.30)
  11 lipca: Rosja - Francja (godz. 3.00)
  12 lipca: USA - Rosja (godz. 3.00)
 • Grupa B:
  10 lipca: Polska - Brazylia (godz. 23.30)
  11 lipca: Polska - Iran (godz. 0.00)
  12 lipca: Iran - Brazylia (godz. 0.00)
 • Półfinały:
  13 lipca:
  1A - 2B (godz. 0.00)
  1B - 2A (godz. 3.00)
 • Mecz o trzecie miejsce:
  14 lipca (godz. 22.00)
 • Finał:
  14 lipca (godz. 1.00)

Reprezentacja Polski awansowała do turnieju finałowego w nocy z soboty na niedzielę. Stało się tak dzięki porażkom Włoch (z Francją) oraz Kanady (z Brazylią), przez co obie te drużyny straciły szanse na wyprzedzenie ekipy Vitala Heynena. W ostatnim meczu interkontynentalnej fazy Ligi Narodów Polacy gładko pokonali reprezentację Portugalii 3:0 i ostatecznie zajęli piąte miejsce w tabeli Ligi Narodów.

Liga Narodów nie jest dla Polaków najważniejsza. "Heynen nie chciał awansu"

Należy jednak pamiętać, że Liga Narodów ma być dla Polaków okazją do prezentacji umiejętności szerokiej kadry. Docelowo najważniejszym turniejem sezonu są kwalifikacje olimpijskie, które odbędą się dopiero w sierpniu, co potwierdził Krzysztof Ignaczak, sugerując, że Vital Heynen nie chciał awansu i wyjazdu do Chicago.

Więcej o: