MŚ siatkówka 2018. Michał Kubiak: Chyba będę musiał przyjąć "pięćdziesiątkę"

- Staram się nie pić alkoholu, ale chyba będę musiał przyjąć "pięćdziesiątkę", żeby się odtruć - powiedział Michał Kubiak w rozmowie z dziennikarzami po niedzielnym treningu kadry. Nasi siatkarze przygotowują się w Warnie do poniedziałkowego meczu z Iranem. A kapitan cały czas zmaga się z zatruciem pokarmowym.

W sobotę Polska wygrała z Finlandią 3:1, ale Kubiak nie zanotował dobrego występu. Męczył się w ataku, gdzie skończył tylko siedem z 21 piłek. Zaraz po spotkaniu nie przyznał się dziennikarzom, że był osłabiony. Dopiero później dowiedzieliśmy się, że ma objawy zatrucia pokarmowego.

- Z takimi rzeczami trzeba grać. Gdyby to mi się przytrafiło na przykład przed półfinałem, to co, miałbym się położyć do łóżka? – pytał Kubiak po niedzielnym treningu.

Przyjmujący przyznał, że w sobotę grał na swoją prośbę. A kiedy trener Vital Heynen zastanawiał się nad zdjęciem go z boiska, on jasno poinformował szkoleniowca, że chce grać dalej.

- Nie chcę o tym zatruciu za dużo mówić. Skoro wychodzę na boisko, to jestem w pełni zdrowy – tłumaczył nam Kubiak, próbując pokazać, że nie ma żadnego problemu. Jednak po chwili przyznał, że męczy się już od kilku dni. – Pierwsze objawy pojawiły się już przed meczem z Kubą, czyli to trwa od trzech-czterech dni – powiedział. – Staram się nie pić alkoholu, ale chyba będę musiał przyjąć „pięćdziesiątkę”, żeby się odtruć przed meczem z Iranem – zażartował w końcu.

Mecz z Persami najprawdopodobniej zadecyduje o pierwszym miejscu w grupie D mistrzostw. Polska i Iran to jedyne niepokonane zespoły w stawce. W swoich trzech pierwszych występach obie ekipy wywalczyły komplet punktów – dziewięć. Spotkanie odbędzie się w Warnie, w poniedziałek o godzinie 20.30 czasu lokalnego. W Polsce będzie wtedy 19.30.

***

>> Mistrzostwa świata w siatkówce 2018. Vital Heynen: Na pewno będę się wściekał

>> Mistrzostwa świata w siatkówce 2018. Holandia sensacyjnie pokonała Brazylię [WYNIKI] [ZAPOWIEDŹ]

>> MŚ siatkówka 2018. Polska - Finlandia 3:1. Zatorski ospały, Kurek przebudzony, Szalpuk najlepszy [OCENY]

>> MŚ siatkówka 2018. Polska - Finlandia 3:1. Cztery rzeczy po czterech setach: Nie szachy, tylko Szalpuk. Jesteśmy gotowi na trudne mecze

Więcej o: