Oficjalnie: Bartosz Jurecki został asystentem selekcjonera reprezentacji Polski w piłce ręcznej

Bartosz Jurecki został asystentem selekcjonera reprezentacji Polski w piłce ręcznej. Były szczypiornista wesprze sztab szkoleniowy Patryka Rombla.

Związek Piłki Ręcznej w Polsce za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej poinformował o zatrudnieniu na stanowisku trenera asystenta Bartosza Jureckiego. - Bardzo się cieszę, że wracam do kadry narodowej w nowej roli. Przez całą wieloletnią karierę zawodniczą zdobyłem duże doświadczenie i wiedzę, które będę chciał wykorzystać i podzielić się tym z nowo budowaną reprezentacją. Chcę wnieść jak najwięcej i pomóc jej w realizacji celów - powiedział Bartosz Jurecki.

ZPRP z nowym nabytkiem w sztabie szkoleniowym reprezentacji Polski

Bartosz Jurecki nie jest pierwszym szczypiornistą, który ponownie wrócił do drużyny narodowej w roli członka sztabu szkoleniowego. Obrotowy dołączył do Sławomira Szmala, byłego bramkarza reprezentacji. 

Zobacz wideo Sportowa rozmowa dnia: z Mariuszem Jurkiewiczem rozmawia Michał Gąsiorowski

Obrotowy m. in. SC Magdeburg czy Olimpii Piekary Śląskie to jeden z bardziej utytułowanych zawodników reprezentacji Polski w piłce ręcznej. Bartosz Jurecki w swojej karierze zdobył srebrny medal mistrzostw świata w 2007 roku oraz dwa brązowe w 2009 i 2015 roku. Na swoim koncie szczypiornista ma także Superpuchar Polski, Puchar EHF oraz wicemistrzostwo Polski. 

W 2019 roku objął stanowisko pierwszego trenera MKS-u Piotrkowianina Piotrków Trybunalski, który zajmuje obecnie 10. miejsce w PGNiG Superlidze. Jak informuje klub, Bartosz Jurecki od następnego sezonu będzie łączył pracę w klubie z prowadzeniem kadry narodowej. 

Więcej o: