Marcin Bułka pominięty. Koledzy z drużyny nie mogą uwierzyć w krzywdę Polaka

Marcin Bułka nie otrzymał nagrody dla najlepszego bramkarza ligi francuskiej. Decyzja ta wywołała niemałe poruszenie w mediach i wśród kibiców. - Jestem zawiedziony tym, co spotkało Marcina, ponieważ przede wszystkim pojechał on na tę ceremonię. On jest najlepszym bramkarzem. Żaden inny bramkarz w Ligue 1 nie był lepszy od niego w tym sezonie - powiedział klubowy kolega Bułki Jean-Clair Tobido.

W poniedziałek we Francji rozdano prestiżowe nagrody UNFP, w tym dla najlepszego bramkarza sezonu. Niestety Marcin Bułka nie został laureatem i musiał obejść się smakiem. Ta decyzja szokuje, jeśli zestawimy statystyki Bułki ze zwycięzcą. Polak był murowanym faworytem do sięgnięcia po nagrodę.

Zobacz wideo Oto plany transferowe Jagiellonii

Marcin Bułka bez nagrody dla najlepszego bramkarza Ligue 1. We Francji wrze

Po gali we Francji zawrzało. - Jestem zawiedziony tym, co spotkało Marcina, ponieważ przede wszystkim pojechał on na tę ceremonię. On jest najlepszym bramkarzem - powiedział klubowy kolega Bułki Jean-Clair Tobido cytowany przez portal Get French Football News.

- Żaden inny bramkarz w Ligue 1 nie był lepszy od niego w tym sezonie. Żaden inny bramkarz w Ligue 1 nie pozwolił swojej drużynie utrzymać się przy życiu tak, jak on pozwolił nam w tym sezonie. Bez cienia wątpliwości to najlepszy bramkarz ligi - dodał.

Najlepszym bramkarzem sezonu wybrany został Gianluigi Donnarumma, który jednak grał mniej od Polaka. Nasz rodak wszedł na murawę 32-krotnie, a Włoch 25 razy. Donnarumma wpuścił 20 bramek i zanotował 11 czystych kont, a więc mniej od Polaka. Nasz bramkarz 17 razy zszedł z boiska niepokonany. Stąd nie dziwi zaskoczenie wśród kibiców oraz kolegów Bułki.

Nicea na dwie kolejki przed końcem sezonu zajmuje piąte miejsce w Ligue 1. Ekipa Bułki wciąż ma szansę nawet na podium. Jeszcze dziś Nicea zmierzy się z PSG, a w ostatniej kolejce zagra na wyjeździe z LOSC Lille (19 maja). Od 31 marca ekipa Polaka jest niepokonana w lidze. 

Czy Marcin Bułka zasłużył na nagrodę bramkarza sezonu?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.