Marsylia mówi Arkadiuszowi Milikowi: Możesz odejść

Wszystko wskazuje na to, że Arkadiusz Milik nie zagrzeje na dłużej miejsca we Francji. Według najnowszych doniesień tamtejszych mediów Olympique Marsylia rozważy wszystkie oferty dotyczące transferu Polaka.

Arkadiusz Milik przechodzi w ostatnich miesiącach bardzo trudne chwile. Kiedy wydawało się, że jego forma w nowym klubie zaczyna zwyżkować i na dobre zaaklimatyzował się w nowym miejscu, przytrafiła mu się kontuzja. Wykluczyła ona również 27-latka z mistrzostw Europy, w których miał wziąć udział wraz z reprezentacją Polski.

Zobacz wideo Przerażający sceny. Lekarze pokazują zmiany w czaszce Mameda Chalidowa. "Cała szczęka jest odłamana"

Rehabilitacja Milika trwała dłużej niż pierwotnie zakładano i jego powrót na boisko się przedłużał. Ostatecznie Polak rozegrał pierwszy mecz w nowym sezonie dopiero na początku października. Od tamtej pory dość regularnie pojawia się na placu gry, ale nie zawsze w pierwszym składzie. Do tej pory rozegrał w sumie 15 spotkań, w których zdobył pięć bramek.

Milik opuści Marsylię? Klub znalazł już nawet następcę

Wszystko wskazuje jednak, że dni Arkadiusza Milika w Marsylii mogą być policzone. Jak donosi dziennik "L'Equipe" napastnik może się pożegnać z Olympique już w letnim okienku transferowym. Dyrektor sportowy klubu Paulo Longoria miał już rozmawiać na ten temat z agentem piłkarza i poinformować go, że klub rozpatrzy wszystkie oferty.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Działacze Olympique rozpoczęli już nawet poszukiwania ewentualnego następcy Arkadiusza Milika. Według najnowszych doniesień medialnych jednym z głównych kandydatów do tej roli jest 23-letni Randal Kolo Muani. Utalentowany napastnik Nantes wzbudza ogromne zainteresowanie na rynku transferowym szczególnie dlatego, że z końcem sezonu wygasa jego kontrakt z obecnym klubem. Oprócz Marsylii zainteresowanie Francuzem wykazuje także AC Milan i Eintracht Frankfurt. Portal Transfermarkt wycenia go na 12 milionów euro. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.