Zaskakujący transfer Lechii Gdańsk. Powrót po ośmiu latach!

Michał Buchalik po ośmiu latach przerwy wraca do Lechii Gdańsk. 32-letni bramkarz podpisał z klubem kontrakt do czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia.

Wisła Kraków poinformowała w czwartek o pożegnaniu z doświadczonym bramkarzem Michałem Buchalikiem. 32-latek pożegnał się ze stolicą Małopolski po siedmiu latach gry, w których trakcie rozegrał 97 spotkań. W ostatnim czasie jednak częściej występował w rezerwach, ponieważ trener Adrian Gula wyżej cenił sobie Mikołaja Biegańskiego i Pawła Kieszka.

Zobacz wideo Przerażający sceny. Lekarze pokazują zmiany w czaszce Mameda Chalidowa. "Cała szczęka jest odłamana"

Buchalik wraca do Gdańska. "Nie zastanawiałem się długo"

Nie trzeba było długo czekać, aby dowiedzieć się, jakie będą dalsze losy Michała Buchalika. W piątkowy poranek informację o podpisaniu kontraktu z 32-letnim bramkarzem przekazała Lechia Gdańsk za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej. Dla doświadczonego zawodnika jest to powrót do Trójmiasta po ośmiu latach przerwy. Wtedy to występował w barwach Lechii w latach 2011-2013 i rozegrał w sumie 27 spotkań. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Adrian Gula i Yaw YeboahStrata Błaszczykowskiego wpłynęła na szatnię. "Taki mecz jeszcze mi się nie zdarzył"

- Wracam do Lechii i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy. Cieszę się również z faktu, że udało się to wszystko dopiąć jeszcze przed świętami. Zaczynam tutaj nowy rozdział i wszystko przede mną. Chcę pomóc Lechii w grze o najwyższe miejsca w Ekstraklasie i swoją obecnością zwiększyć konkurencję w bramce – powiedział Michał Buchalik w rozmowie z portalem lechia.pl. - Gdy dowiedziałem się, że jest możliwość grania w Lechii, nie zastanawiałem się długo. Jestem w pełni przekonany, że to bardzo dobra decyzja. Teraz, jak już jest podpisany kontrakt, wracam do rodziny na święta. Jestem w kontakcie z trenerem bramkarzy Lechii Pawłem Primelem i dostałem już zalecenia treningowe na czas tej przerwy. Z utęsknieniem jednak czekam na pierwszy wspólny trening z drużyną - dodał.

Szykuje się wielki powrót do ekstraklasy. Jasmin Burić o krok od nowego klubuSzykuje się wielki powrót do ekstraklasy. Jasmin Burić o krok od nowego klubu

Kontrakt Buchalika z Lechią Gdańsk będzie obowiązywał do końca czerwca 2022 roku, ale zawiera opcję przedłużenia o kolejne lata.

Więcej o: