Serie A. Benitez zostanie zwolniony

Zdaniem ?The Guardian?, trener Interu Mediolan Rafael Benitez jeszcze w środę przestanie pełnić swoją funkcję. Najpoważniejszym kandydatem do objęcia stanowiska po Hiszpanie jest Brazylijczyk Leonardo.

Inter Mediolan zajmuje obecnie siódmą pozycję w tabeli Serie A, tracąc do prowadzącego Milanu aż 13 punktów. Hiszpan zażądał od władz klubu umożliwienia mu zakupu kilku nowych piłkarzy. Prośba nie spotkała się jednak z aprobatą zarządu. Stanowiska nie uratowało Benitezowi nawet wygranie klubowych mistrzostw świata.

Jeżeli dojdzie do zwolnienia Hiszpana, jego miejsce zajmie najprawdopodobniej Brazylijczyk Leonardo, który nie tak dawno pracował z piłkarzami AC Milan. Posadę szkoleniowca Interu mógł, według "The Guardian", objąć także Luciano Spalletti, ale przedłużył on umowę z Zenitem Sankt Petersburg.

Prezes mediolańskiego klubu Massimo Moratti odmówił komentowania zdarzenia w mediach. W przypadku przedwczesnego rozwiązania kontraktu Benitez otrzyma odszkodowanie w wysokości 10 milionów dolarów.

Benitez powinien mi podziękować - twierdzi Mourinho?

Więcej o: