Samuel Eto'o najlepszym piłkarzem Afryki w 2010 roku

Kameruńczyk wyprzedził w plebiscycie Didera Drogbę z Wybrzeża Kości Słoniowej oraz reprezentanta Ghany, Asamoah Gyana. Dla grającego obecnie w Interze zawodnika to już czwarte takie wyróżnienie w karierze. Eto'o pobił tym samym dotychczasowy rekord Abediego Pele z Ghany, który może pochwalić się trzema nagrodami zdobytymi we wczesnych latach 90.

Kameruńczyk wcześniej wygrywał w 2003, 2004 i 2005 roku. Ostatni sezon był dla niego niezwykle udany, jeśli chodzi o rozgrywki klubowe. Z mediolańskim klubem zdobył mistrzostwo, Puchar Włoch oraz triumfował w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Inaczej wiodło mu się w reprezentacji. Ekipa Kamerunu na mistrzostwach świata w RPA nie wyszła nawet z grupy. Jej rywalem były reprezentacje Holandii, Japonii i Danii.

Zgarniając już czwartą nagrodę w karierze Eto'o wyprzedził w klasyfikacji afrykańskich piłkarzy Abediego Pele. Były kapitan reprezentacji Ghany sięgał po to trofeum trzy lata z rzędu (1990,1991,1992) jako piłkarz Marsylii.

Eto'o wyprzedził piłkarza Chelsea, Didera Drogbę (Wybrzeże Kości Słoniowej), który wygrał przed rokiem oraz Asamoah Gyana (Ghana) z Sunderlandu.

O tym kto zostanie najlepszym piłkarzem Afryki decydują trenerzy i kapitanowie 53 narodowych drużyn zrzeszonych w afrykańskiej federacji.

Carlos Tevez pogodził się z City ?

Więcej o: