Serie A. Dni Beniteza w Interze policzone. Leonardo następcą Hiszpana?

Po porażce 0:3 z Werderem Brema w Lidze Mistrzów władze Interu zapowiedziały zmiany w zespole. Prezydent Massimo Moratti zamierza zwolnić z funkcji szkoleniowca drużyny Rafaela Beniteza i desygnować na to stanowisko Leonardo - byłego gracza i trenera Milanu.

W poniedziałek Massimo Moratti zapowiadał, że nie wyobraża sobie kolejnej kompromitującej wpadki swojej drużyny w nadchodzącym spotkaniu przeciwko Werderowi Brema w Lidze Mistrzów. To była jasna deklaracja w stronę Rafaela Beniteza. We wtorek Inter przegrał z niemiecką ekipą 0:3 i dni Hiszpana w Mediolanie są już policzone.

Szef wielokrotnego mistrza Włoch ma dość fatalnej postawy swoich zawodników, dostrzega brak formy i zaangażowania wśród swoich podopiecznych. By zarazić pogłębienie się kryzysu zapowiada zmiany. Pierwszą ofiarą jego działań będzie właśnie Benitez, najwięcej ma skorzystać na tym Leonardo.

Strona FCinter1908.it podaje, że Moratti już rozpoczął negocjację z legendą Milanu. Brazylijczyk już wkrótce ma podpisać kontrakt z Nerazzurri, choć po odejściu z klubu Gallianiego zapowiadał, że do "trenerki" nie wróci zbyt szybko.

Moratti zaproponował mu jednak bardzo ciekawe warunki - Leonardo ma dostać długoletni kontrakt i komfort w budowaniu zespołu według własnych idei. Ma przywrócić stabilność zespołowi i przede wszystkim zagwarantować sukcesy.

Zwycięstwo Fiorentiny, dobry mecz Boruca ?

Więcej o: