Komentarze
Terminarz
Od?wie?
46
Niezbyt licznie zgromadzeni na Stadio Olimpico kibice byli świadkami dobrego, szybkiego meczu. Do 74. mogli być bardzo zadowoleni z postawy swoich pupili. Ostatnich piętnaście minut po golu kontaktowym Interu były jednak bardzo nerwowe. Ostatecznie wszystko skończyło się jednak dobrze dla gospodarzy, którzy pokazali, że nieprzypadkowo są w tym sezonie tak wysoko w tabeli.

W pierwszej części meczu Lazio przeważało. W 26. minucie przełożyło się to na bramkę. Biava wepchnął piłkę do bramki biodrem po wielkim zamieszaniu w polu karnym Interu. Dobrze prezentowało się trio Floccari - Mauri - Zarate, które raz po raz zmuszało obrońców gości do dużego wysiłku.

Po przerwie obraz gry nie zmienił się. Inter szukał ataków, te jednak nie wychodziły. Lazio kontrolowało przebieg gry. W 52. Zarate dostał świetne podanie od Hernanesa, przyjęciem piłki ograł Natalino i ze spokojem przerzucił piłkę nad wychodzącym z bramki Castellazzim. Gospodarze za sprawą Mauriego i Hernanesa mogli podwyższyć wynik, ale brakowało skuteczności.

Inter obudził się w 74. minucie za sprawą Pandeva, który przy odrobinie szczęścia stanął oko w oko z Muslerą i pokonał go. Mistrzowie Włoch do końca meczu starali się pójść za ciosem, ale to Lazio postawiło kropkę nad "i". W 89. minucie rzut wolny niemal z linii pola karnego pewnie wykorzystał świetny tego wieczora Hernanes. Efekt? 3:1 i kolejny udany występ podopiecznych Edoardo Reji.

Lazio awansowało na drugie miejsce w tabeli (30 punktów). Inter z 23 punktami na oczkami na koncie może w sobotę stracić swoje miejsce w tabeli.

Tak relacjonowaliśmy ten mecz na żywo:

90. min. +4 Koniec meczu! Lazio mimo nerwowej końcówki ostatecznie dolicza do swojego konta kolejne 3 punkty i umacnia się na drugim miejscu w tabeli.

90. min. +4 Sneijder strzela w poprzeczkę! Nie ma dziś szczęścia Holender, choć gra naprawdę bardzo dobrze.

90. min. Sędzia dolicza 4 minuty.

89. min. GOOOOOOOL dla Lazio! Rzut wolny tuż przed linią pola karnego. Do piłki podchodzi Hernanes i pokonuje Castelazziego! Koniec marzeń gości o punkcie w Rzymie!

86. min. Cordoba! Po rzucie rożnym Cambiasso obrońca Interu był bardzo blisko wepchnięcia piłki do bramki. Został jednak jakimś cudem zablokowany. Następny rzut rożny. Napór Interu trwa.

83. min. Żółta kartka dla Biabianiego.

79. min. Znowu próbował Sneijder, znowu obok bramki.

78. min. Inter wyraźnie złapał wiatr w żagle i poczuł, że jeszcze może wywieźć z Rzymu punk. A może nawet punkty.

77. min. Sneijder z rzutu wolnego! Ależ było blisko!

74. min. GOOOOOL dla Interu! Pierwszy strzał Pandeva został zablokowany, ale tak niefortunnie, że piłka znowu spadła prosto pod nogi napastnika Interu, który nie miał już żadnych problemów. Gol kontaktowy i goście mają jeszcze 15 minut na wyrównanie!

72. min. Strzelał Lichtsteiner, ale za lekko.

68. min. Kolejna stuprocentówka Lazio! Powinno być 3:0. Gdyby tylko Mauri czysto trafił w piłkę stojąc trzy metry przez bramkarzem Interu...

67. min. Inter próbuje, ale podania czy to Sneijdera czy to Cambiasso są niedokładne.

65. min. Biabiany próbował ładnie uruchomić Cambiasso. Może jeśli zrobiłby to z pierwszej piłki obrońcy Lazio nie zdążyliby wybić piłki. A tak tylko rzut rożny.

60. min. Hernanes potężnie z dystansu. Metr nad spojeniem słupka z porzeczką.

60. min. Inter popełnia coraz więcej błędów w defensywie, co powoduje zamieszanie pod bramką Castelazziego. Lazio może teraz spokojnie czekać na kontry i grać jak lubi.

57. min. Lazio idzie za ciosem. Oblężenie bramki Interu, raz Castellazzi, potem obrońcy ratują zespół od straty gola.

55. min. Próbował Pandev, ładnie się obrócił w polu karnym, ale został zablokowany.

54. min. Alibec wchodzi za Muntariego.

52. min. GOOOOOL dla Lazio! 2:0! Zárate dostał dokładne podanie od Hernanesa, przyjęciem ograł Natalino i łatwo przerzucił piłkę nad wychodzącym z bramki Castellazzim! Piłkarze Interu zestresowani spoglądają na siebie, wiedząc, że są w bardzo trudnej sytuacji.

46. min. Zaczynamy drugą połowę. Czas start!

Tak relacjonowaliśmy pierwszą połowę na żywo:

45. min. +3 Koniec pierwszej połowy. Lazio zasłużenie prowadzi 1:0 po bramce Biavy. Inter gra niemrawo, ale ma Sneijdera, który w każdej minucie może zaskoczyć dobrym podaniem czy mocnym strzałem. Wracamy po przerwie.

45. min. Dobre wejście Lichtsteinera prawą stroną, piłka jednak ląduje w rękach Castelazziego.

43. min. Częściej przy piłce jest Inter, choć na obserwując mecz trudno w to uwierzyć. Gospodarze lepiej ją po prostu obłsugują, mistrzowie Włoch wymieniają dużo podań, ale nic z tego nie wychodzi.

40. min. Koronkowa akcja Lazio wprawdzie tylko w środku pola, ale kibice i tak reagują brawami. Luźno czują się gospodarze.

38. min. I już pierwsza próba Motty! Groźny strzał z niemal 30 metrów, ale Muslera jest skoncentrowany i nie popełnia błędu.

36. min. Chyba jakaś kontuzja Stankovica... Za niego na boisku pojawia się Thiago Motta.

33. min. Sneijder mocno huknął z rzutu wolnego zza pola karnego, Muslera niepewnie broni i wystawia piłkę do dobitki, ale na szczęście dla gospodarzy bramki nie ma.

30. min. Po pół godzinie gry wicelider tabeli prowadzi z mistrzem Włoch 1:0. Trzeba przyznać, że całkowicie zasłużenie. To Lazio jest aktywniejsze i miało więcej szans. Mecz się rozkręca, a my oczekujemy jeszcze lepszego spektaklu na Stadionie Olimpijskim w Rzymie.

26. min. GOOOOOOL! Lazio prowadzi 1:0! Biava po wielkim zamieszaniu w polu karnym strzela bramkę... biodrem. Był w dobrym miejscu w dobrym czasie i co tu dużo mówić/pisać... Inter ma problem.

26. min. Piękny drybling Zarate w polu karnym Interu, ale tylko rzut rożny.

20. min. Żółty kartonik dla Muntariego.

18. min. Kapitalna szansa Lazio! Mauri strzelał głową z trudnej pozycji sprawił jednak dużo problemów Castellazziemu. Bramkarz Interu wyciągnął się jak struna (prawie jak Artur Boruc), ale wybił piłkę tuż pod nogi Floccariego. Ten miał przed sobą pustą bramkę i Zanettiego. Trafił w... Argentyńczyka.

16. min. Sneijder wysoko nad bramką.

15. min. Inter musi sobie dziś poradzić bez Samuela Eto'o i Diego Milito, czyli bez dwóch podstawowych napastników. Czy Pandev udźwignie ciężar odpowiedzialności za zdobywanie bramek? Na razie nie się na gole nie zanosi.

14. min. Świetna akcja Biabianiego prawą stroną, który dograł na głowę Muntariemu. Ten jednak nie trafia w bramkę, a piłka po barku obrońcy wychodzi poza boisko.

12. min. Floccari w polu karnym, ale ataki gospodarzy na razie są niemrawe. Inter nie ma problemu z powstrzymaniem piłkarzy w błękitnych strojach

9. min. Muntari próbował dośrodkowywać w kierunku Pandeva. Za głęboko

7. min. Diaz trafia z bardzo bliska Lucio.. To musiało boleć. Brazylijczyk jednak zasłonił ciałem bramkę, co być może uchroniło Castellazziego przed pierwszą interwencją.

4. min. Na razie powoli rozgrywana piłka i walka w środku pola.

2. min. Początek meczu, a Lucio już zwija się z bólu. Nic mu się jednak nie stało.

1. min. Rozpoczęli! Przy piłce Inter Mediolan.

Piłkarze wbiegają na boisko. Za chwilę rozpoczynamy relację na żywo z chyba najciekawiej zapowiadającego się meczu 15 kolejki Serie A.