Media: Gigant chce Lewandowskiego. Już planują operację

Mimo wieku Robert Lewandowski cały czas cieszy się ogromnym zainteresowaniem na świecie. Jeżeli Polak nie przedłuży kontraktu z Barceloną, to chętnie tę sytuację może wykorzystać Juventus, który już opracował plan. W ten sposób włoski gigant chce doprowadzić do transferu Lewandowskiego. "Taki byłby plan, aby zmieścić Lewandowskiego w klubowym budżecie" - czytamy w artykule.
SOCCER-SPAIN-BAR-SEV/
Fot. REUTERS/Albert Gea

Wciąż nie jest jasne, gdzie Robert Lewandowski będzie grał w przyszłym sezonie. Kontrakt Polaka z Barceloną wygasa z końcem sezonu i na razie nie zapadła decyzja ws. przedłużenia. Jeżeli tutaj nie będzie porozumienia, to jest lista klubów, które chętnie widziałyby Lewandowskiego u siebie - to m.in. AC Milan, Chicago Fire, Juventus czy zespoły z Arabii Saudyjskiej. Ostatnio na sile przybrały plotki o możliwych przenosinach Roberta do Juventusu. Aktualnie jest tam czterech napastników - Arkadiusz Milik, Jonathan David, Lois Openda i Dusan Vlahović - ale żaden z nich nie może być pewny swojej przyszłości.

Zobacz wideo Żelazny: Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której Lewandowski sam zrezygnuje. Jest pazerny

Transfer Lewandowskiego do Juventusu jest możliwy. "Taki byłby plan"

Dziennik "Mundo Deportivo" podaje, że Juventus analizuje dane finansowe, by sprawdzić, czy transfer Lewandowskiego bez kwoty odstępnego jest wykonalny tego lata. Okazuje się, że ten ruch jest jak najbardziej wykonalny.

Musi jednak dojść do kilku przetasowań w kadrze. Wspomniane źródło zaznacza, że Juventus chce przedłużyć kontrakt z Vlahoviciem i Serb stworzyłby duet napastników z Lewandowskim. Poza tym Juve liczy na to, że do klubu wróci Randal Kolo Muani (obecnie wypożyczony do Tottenhamu z PSG).

"Mundo Deportivo" pisze, że Juventus musiałby latem sprzedać Jonathana Davida, Loisa Opendę, Edona Zhegrovę i Arkadiusza Milika. Poza tym Atletico Madryt może wykupić Nico Gonzaleza z Juventusu po zakończeniu okresu wypożyczenia. "Taki byłby plan Juventusu, aby zmieścić Lewandowskiego w klubowym budżecie" - czytamy w artykule.

Gwiazdy chcą Lewandowskiego w Juventusie. "Osobiście bym go sprowadził"

Wielkie gwiazdy polecają Lewandowskiemu transfer do Juventusu. W tym gronie jest m.in. David Trezeguet, były reprezentant Francji oraz gracz Juventusu w latach 2000-2010.

Zobacz też: Upadek giganta. Dziesięć lat temu był trzeci na świecie

- Nie zamierzam wdawać się w dyskusję na temat tego, czy Vlahović powinien przedłużyć kontrakt z Juventusem, czy nie, ale ja ściągnąłbym Lewandowskiego za darmo, nawet jeśli ma 37 lat. Lewandowski może nie mieć już takiej kondycji fizycznej jak kiedyś, ale pomimo nieregularnego czasu gry strzelił 14 goli dla Barcelony. Poza tym jest silnym i inteligentnym piłkarzem. Przyjechałby tu wiedząc, skąd pochodzi i czego się od niego oczekuje: goli. Gdyby nadarzyła się okazja, osobiście sprowadziłbym go do Turynu - tłumaczył Francuz.

- Robert strzela gole na wszystkie sposoby. Byłby przydatny dla Juventusu i radziłbym mu założyć czarno-białą koszulkę: strzela wszędzie i będzie to robił przez wiele lat. Byłby idealny dla Juventusu - dodał Brazylijczyk Douglas Costa, który grał z Lewandowskim w Bayernie Monachium w latach 2015-2017.

Więcej o: